Trwa ładowanie...

Matury 2018 już jutro! Harmonogram i terminy egzaminów

Daty i godziny egzaminów maturalnych podała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE). Matury 2018 rozpoczną się testem z języka polskiego czwartego maja. Ostatni test odbędzie się 23 maja.
Share
Matury rozpoczną się 4 maja
Matury rozpoczną się 4 majaŹródło: PAP
dfua53j

Egzamin z języka polskiego odbędzie się w piątek czwartego maja. O godz. 9 absolwenci liceów oraz techników napiszą test z poziomu podstawowego, natomiast o 14 odbędzie się egzamin z wersji rozszerzonej. Po weekendzie, czyli 7 maja, odbędzie się egzamin z matematyki. Godziny testów na poziomie podstawowym i rozszerzonym będą takie same jak w przypadku języka polskiego.

We wtorek 8 maja zostaną przeprowadzone egzaminy z języka angielskiego. Tylko zaliczenie wersji podstawowych egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego pozwala uzyskać wykształcenie średnie. Aby zdać maturę należy uzyskać co najmniej 30 proc. punktów na każdym z testów. Co istotne, niezaliczenie egzaminów z przedmiotów dodatkowych i na poziomie rozszerzonym nie wpłynie na uzyskanie wykształcenia średniego.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w egzaminach maturalnych musieli wcześniej złożyć stosowną deklarację. Maturzyści powinni również wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, prawo jazdy etc.) oraz długopis z czarnym wkładem. Na egzamin z matematyki powinni zabrać również linijkę, cyrkiel oraz kalkulator.

dfua53j

Zobacz także: Chińscy geologowie odkrywają kulisy porozumienia koreańskiego

Oprócz testów pisemnych, należy zdać również egzaminy ustne z języka polskiego i obcego, co najmniej na poziomie podstawowym. Do egzaminów maturalnych nie muszą podchodzić laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych.

   CKE
Źródło: CKE

W razie niepowodzenia w pierwszym terminie, absolwenci szkół średnich mogą ponownie spróbować swoich sił w sesji poprawkowej, która odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia 2018 roku. Maturę poprawiać można wtedy, gdy nie zaliczyło się egzaminu z tylko jednego przedmiotu w części ustnej lub w części pisemnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfua53j

Podziel się opinią

Share
dfua53j
dfua53j
Więcej tematów