Trwa ładowanie...

Matura 2021. Język angielski podstawowy już w czwartek. Co warto powtórzyć przed egzaminem?

Trwa matura 2021. W środę odbyła się matura z matematyki, natomiast już w czwartek abiturienci sprawdzą, jak radzą sobie z językiem angielskim. Sprawdzian z angielskiego to ostatnia obowiązkowa część egzaminu dojrzałości.

Matura 2021. Język angielski podstawowy już w czwartek. Co warto powtórzyć przed egzaminem?Matura 2021. Język angielski podstawowy już w czwartek. Co warto powtórzyć przed egzaminem?Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d3sccsf
d3sccsf

Matura 2021 z języka angielskiego odbędzie się w czwartek 6 maja. Podobnie jak w przypadku matury z polskiegomatematyki, egzamin z podstawy angielskiego rozpocznie się punktualnie o godzinie 09:00. Czas jego trwania to 120 min.

Aby zdać egzamin należy uzyskać minimum 30 proc. Jest to ostatnia obowiązkowa część tegorocznych matur. Z kolei nieobowiązkowa matura z rozszerzonego angielskiego odbędzie się 7 maja w piątek.

Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, w 2020 roku do matury z podstaw języka angielskiego przystąpiło 244 808 maturzystów z 4897 szkół w całej Polsce.

d3sccsf

Co warto powtórzyć?

Z informacji dostępnych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że na czwartkowy egzamin maturalny z języka angielskiego warto przypomnieć sobie czasy Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple, Past Continuous, Past Perfect i Future Simple.

Przyda się również "powtórka" z bezokoliczników i form osobowych, czasowników posiłkowych, modalnych i półmodalnych. Bardzo pomocna może okazać się też znajomość czasowników regularnych i nieregularnych, czy też czasowników złożonych (tzw. phrasal verbs).

Warto też przypomnieć sobie budowę form pisemnych takich jak wypracowanie, list formalny i nieformalny czy e-mail.

To warto mieć ze sobą

Przed wejściem na salę egzaminacyjną każdy maturzysta powinien posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, dzięki któremu będzie możliwe potwierdzenie jego tożsamości. Jeśli więc nie posiadasz dowodu, możesz zabrać ze sobą np. ważny paszport.

d3sccsf

Na egzamin musimy również zabrać ze sobą długopis lub pióro, koniecznie z czarnym wkładem. Nie możemy ze sobą wnieść telefonów lub innych urządzeń.

ZOBACZ TEŻ: Fundusz Odbudowy. Będą kary dla Siarkowskiej i Janowskiej? Radosław Fogiel odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3sccsf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sccsf
Więcej tematów