Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki odpowiada prezesowi PiS. Reakcja na #StopFurChallenge

Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na nominację ze strony prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w akcji #StopFurChallenge. - Zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości - mówi szef rządu w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Share
Mateusz Morawiecki odpowiada prezesowi PiS. Reakcja na #StopFurChallenge
Mateusz Morawiecki odpowiada prezesowi PiS. Reakcja na #StopFurChallengeŹródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI, REPORTER
d43pa29

Akcja #StopFurChallenge została rozpoczęta przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w sobotę rano na TikToku. Lider rządzącego obozu w internetowym nagraniu zaapelował o poparcie dla inicjatywy ochrony zwierząt oraz likwidacji branży futrzarskiej. Akcja w sieci to część działań zaplanowanych przez młodzieżówkę PiS, która chce pokazywać poparcie dla złożonej w piątek w Sejmie ustawy.

- Zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości, to zwykła ludzka przyzwoitość - mówi premier Mateusz Morawiecki w zamieszczonym na Twitterze w niedzielę wieczorem krótkim nagraniu.

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. PiS wymieni Ziobrę na Kosiniaka? Wicemarszałek oburzony

- Chcemy pomóc zwierzętom, ale tak naprawdę pomagamy również samym sobie, pomagamy ludziom, bo to, jak traktujemy zwierzęta, mówi wiele o nas - apeluje premier.

d43pa29

Dodaje, że "przysparzanie zwierzętom niepotrzebnego cierpienia jest sprzeczne z godnością ludzką".

Mateusz Morawiecki stwierdza, że "ciąży szczególna odpowiedzialność za naturę".

- Dbajmy o środowisko naturalne, dbajmy także o zwierzęta. Przecież w XXI wieku można naprawdę bardzo dobrze wyglądać, nie zakładając futrzanego okrycia - apeluje szef rządu.

Jarosław Kaczyński na TikToku wzywa do poparcia ustawy

Wśród odpowiedzi na apel Jarosława Kaczyńskiego - o wsparcie ustawy o ochronie zwierząt - pozytywne oceny słychać przede wszystkim od polityków Lewicy.

d43pa29

"Hodowla na futra to barbarzyństwo, z którym dawno powinniśmy skończyć. Nie mam wątpliwości, jak zagłosować w tej sprawie w Sejmie" - napisał w mediach społecznościowych Adrian Zandberg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43pa29

Podziel się opinią

Share
d43pa29
d43pa29
Więcej tematów