Trwa ładowanie...
d25mj1m

Kaczyński na TikToku wzywa do poparcia ustawy. PiS rusza z akcją #StopFurChallenge

O poparcie dla inicjatywy ochrony zwierząt oraz likwidacji branży futrzarskiej wzywa w internetowym wideo Jarosław Kaczyński. To początek akcji zaplanowanej przez młodzieżówkę PiS, która ma pokazywać poparcie dla złożonej w piątek w Sejmie ustawy. Prezes w mediach społecznościowych nominował m.in. premiera Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes Kaczyński wzywa w internetowej akcji partii do poparcia ustawy "Piątka dla zwierząt"
Prezes Kaczyński wzywa w internetowej akcji partii do poparcia ustawy "Piątka dla zwierząt" (TikTok)
d25mj1m

"Wczoraj złożyliśmy w parlamencie ustawę 'Piątka dla zwierząt'. Pierwszą osobą, która chce jeszcze raz wyrazić poparcie, jest prezes Jarosław Kaczyński" - mówi na początku krótkiego nagrania dyrektor Biura Prezydialnego PiS oraz przewodniczący Forum Młodych PiS, Michał Moskal. Następnie kamera zostaje skierowana na prezesa partii, który przekonuje, że większa ochrona zwierząt oraz likwidacja branży futerkowej w Polsce, jest dla niego moralną koniecznością. Nagranie z wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego można obejrzeć tutaj.

- Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca i chciałbym nominować dwie osoby. Pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii, Krzysztofa Sobolewskiego, do tego, by dalej w tym kierunku działali - wzywa Jarosław Kaczyński. Chodzi o akcję #StopFurChallenge, która ma budować poparcie społeczne dla przedstawionych w środę 9 września postulatów ustawy nazwanej "Piątką dla zwierząt", zakładającą m.in. zakaz trzymania psów na łańcuchach, wykorzystywania zwierząt do pokazów rynkowych oraz postulat likwidacji branży pozyskującej futra - który w przestrzeni publicznej wzbudził najwięcej kontrowersji.

Do kolejne już podejście do tego zagadnienia, które od 2018 r. znikało z agendy politycznej partii w wyniku ostrego sprzeciwu rolników oraz przedstawicieli branży futrzarskiej. Jak pisaliśmy na Wirtualnej Polsce, tym razem prezes Kaczyński ma być jednak zmotywowany do szybkiego wprowadzenia w życie ustawy, licząc na ogłoszone już wsparcie Lewicy i części polityków Koalicji Obywatelskiej.

d25mj1m

- Chcemy pokazać szerokie poparcie dla akcji. Ta ustawa to rozwiązania które powinny zyskać ponadpartyjne poparcie. Stąd inicjatywa #StopFurChallenge - mówi Wirtualnej Polsce członek Forum Młodych PiS. Swoje wideo w najbliższych godzinach mają nagrać nominowani przez Jarosława Kaczyńskiego politycy. Nagranie zostało opublikowane po godzinie 10 na wszystkich kanałach w mediach społecznościowych, w których porusza się PiS, łącznie z używanym przez Andrzeja Dudę w kampanii prezydenckiej TikTokiem.

Marcin Makowski dla Wiadomości WP

d25mj1m

Podziel się opinią

Share
d25mj1m
d25mj1m
Więcej tematów