Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki negocjuje z Andrzejem Dudą. Chodzi o weto

Mateusz Morawiecki pojawił się w Pałacu Prezydenckim na spotkaniu z Andrzejem Dudą. Rozmowy mają dotyczyć niedawno zawetowanej ustawy autorstwa PiS.

Mateusz Morawiecki negocjuje z Andrzejem Dudą. Chodzi o wetoMateusz Morawiecki negocjuje z Andrzejem Dudą. Chodzi o wetoŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3y57h1
d3y57h1

W środę na godz. 11 zaplanowano spotkanie w Pałacu Prezydenckim pomiędzy Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim. Tematem roboczego spotkania będzie nowy projekt nowelizacji ustawy o działach.

Przypomnijmy: tydzień temu pojawiła się informacja, że prezydent Duda zawetował nowelizację ustawy o działach administracji rządowej. Przewiduje ona m.in. wyodrębnienie nowych działów administracji rządowej: geologia, leśnictwo i łowiectwo oraz centrum administracyjnego rządu.

Rzecznik rządu Piotr Mueller tłumaczył wówczas, że prezydent już wcześniej informował premiera, że zamierza zawetować nowelę. - Szanujemy tę decyzję; wkrótce spotkanie z prezydentem, mamy nadzieję, że nowy projekt ustawy spełni oczekiwania głowy państwa - oświadczył Mueller.

Jacek Ozdoba o oświadczeniu rektora WUM: bezwstyd

Tymczasem jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na źródła z Pałacu, rozmowy mają dotyczyć także innego tematu, któremu sprzeciwił się prezydent. Chodzi o włączenie podsekretarzy stanu do służby cywilnej, by w ten sposób móc dać im podwyżki - informuje gazeta.

d3y57h1

Jednak anonimowy rozmówca z Pałacu krytycznie odnosi się do tej kwestii, twierdząc, że epidemia nie jest dobrym momentem na podjęcie takich kroków. - Dziś, kiedy wszyscy narzekają na efekty pandemii, rozpatrywanie podwyżek nie jest dobrym pomysłem. Można o tym dyskutować, ale moment na wprowadzenie podwyżek jest zły - cytuje go "DGP".

W spotkaniu Morawiecki - Duda ma również uczestniczyć: szef KPRM Michał Dworczyk, szef Komitetu Stałego Łukasz Schreiber i pełnomocnik ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka. Niewykluczone, że pojawi się także minister klimatu Michał Kurtyka.

Andrzej Duda zwrócił się do polityków Zjednoczonej Prawicy. Jest list

"Dziennik Gazeta Prawna" cytuje również list prezydenta z listopada 2020 roku. Pismo było adresowane do liderów partii koalicyjnych i premiera.

"W związku z projektem przeniesienia kwestii leśnictwa i łowiectwa z obszaru odpowiedzialności ministra właściwego do spraw środowiska do ministra właściwego do spraw rolnictwa apeluję o ponowną analizę tej propozycji" – napisał Andrzej Duda.

d3y57h1

"Proponowana zmiana idzie w przeciwnym kierunku do przyjętych założeń i powoduje nakładanie się kompetencji dwóch ministrów, co doprowadzi do sporów kompetencyjnych i negatywnie wpłynie na ochronę przyrody w Polsce" – czytamy w liście prezydenta opublikowanym w "DGP".

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3y57h1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y57h1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj