Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki negocjuje z Andrzejem Dudą. Chodzi o weto

Mateusz Morawiecki pojawił się w Pałacu Prezydenckim na spotkaniu z Andrzejem Dudą. Rozmowy mają dotyczyć niedawno zawetowanej ustawy autorstwa PiS.
Share
Mateusz Morawiecki negocjuje z Andrzejem Dudą. Chodzi o weto
Mateusz Morawiecki negocjuje z Andrzejem Dudą. Chodzi o wetoŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3u1qs1

W środę na godz. 11 zaplanowano spotkanie w Pałacu Prezydenckim pomiędzy Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim. Tematem roboczego spotkania będzie nowy projekt nowelizacji ustawy o działach.

Przypomnijmy: tydzień temu pojawiła się informacja, że prezydent Duda zawetował nowelizację ustawy o działach administracji rządowej.Przewiduje ona m.in. wyodrębnienie nowych działów administracji rządowej: geologia, leśnictwo i łowiectwo oraz centrum administracyjnego rządu.

Rzecznik rządu Piotr Mueller tłumaczył wówczas, że prezydent już wcześniej informował premiera, że zamierza zawetować nowelę. - Szanujemy tę decyzję; wkrótce spotkanie z prezydentem, mamy nadzieję, że nowy projekt ustawy spełni oczekiwania głowy państwa - oświadczył Mueller.

d3u1qs1

Jacek Ozdoba o oświadczeniu rektora WUM: bezwstyd

Tymczasem jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na źródła z Pałacu, rozmowy mają dotyczyć także innego tematu, któremu sprzeciwił się prezydent. Chodzi o włączenie podsekretarzy stanu do służby cywilnej, by w ten sposób móc dać im podwyżki - informuje gazeta.

Jednak anonimowy rozmówca z Pałacu krytycznie odnosi się do tej kwestii, twierdząc, że epidemia nie jest dobrym momentem na podjęcie takich kroków. - Dziś, kiedy wszyscy narzekają na efekty pandemii, rozpatrywanie podwyżek nie jest dobrym pomysłem. Można o tym dyskutować, ale moment na wprowadzenie podwyżek jest zły - cytuje go "DGP".

d3u1qs1

W spotkaniu Morawiecki - Duda ma również uczestniczyć: szef KPRM Michał Dworczyk, szef Komitetu Stałego Łukasz Schreiber i pełnomocnik ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka. Niewykluczone, że pojawi się także minister klimatu Michał Kurtyka.

Andrzej Duda zwrócił się do polityków Zjednoczonej Prawicy. Jest list

"Dziennik Gazeta Prawna" cytuje również list prezydenta z listopada 2020 roku. Pismo było adresowane do liderów partii koalicyjnych i premiera.

"W związku z projektem przeniesienia kwestii leśnictwa i łowiectwa z obszaru odpowiedzialności ministra właściwego do spraw środowiska do ministra właściwego do spraw rolnictwa apeluję o ponowną analizę tej propozycji" – napisał Andrzej Duda.

"Proponowana zmiana idzie w przeciwnym kierunku do przyjętych założeń i powoduje nakładanie się kompetencji dwóch ministrów, co doprowadzi do sporów kompetencyjnych i negatywnie wpłynie na ochronę przyrody w Polsce" – czytamy w liście prezydenta opublikowanym w "DGP".

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u1qs1

Podziel się opinią

Share
d3u1qs1
d3u1qs1
Więcej tematów