Trwa ładowanie...
d1q8c86

Maseczki z Chin i Ministerstwo Zdrowia. Prokuratura rozszerza śledztwo

Śledczy rozszerzyli postępowanie w sprawie chińskich maseczek, które sprowadzone do Polski, choć nie spełniają norm. Zdaniem prokuratury poszkodowanymi - obok resortu zdrowia - mogę być również KGHM i fundacja WOŚP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maseczki z Chin i Ministerstwo Zdrowia. Prokuratura rozszerza śledztwo
Maseczki z Chin i Ministerstwo Zdrowia. Prokuratura rozszerza śledztwo (PAP)
d1q8c86

Postępowanie prowadzone jest już nie tylko ws. 120 tys. masek nabytych przez Ministerstwo Zdrowia od instruktora narciarskiego - informuje "Rzeczpospolita". Dziennik wyjaśnia, że działania śledczych prowadzone są teraz także pod kątem podejrzenia oszustwa wielkich rozmiarów przy sprzedaży środków ochrony dla Polskiej Miedzi i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Postępowanie z zawiadomienia Ministerstwa Zdrowia jest prowadzone w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Okoliczności zdarzeń na szkodę WOŚP i KGHM są również badane przez prokuraturę" - stwierdza w odpowiedzi na pytania "Rz" Prokuratura Krajowa, potwierdzając ustalenia gazety.

Wszystkie wątki łączy sprawa certyfikatów, które przedstawiali sprzedający maseczki. Okazało się, że dokumenty budzą wątpliwości, a sprzęt nie nadaje się do używania przez personel medyczny.

d1q8c86

Zobacz także: Sławomir Nitras: czuję się oszukany przez ministra Szumowskiego

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Śledczy muszą sprawdzić, kto mógł podrobić certyfikaty. Jedna z firm, która miała rzekomo je wystawić, już pod koniec kwietnia poinformowała, że ktoś się pod nią podszył.

d1q8c86

"Zwróciliśmy się do dostawcy z żądaniem wyjaśnień i prawidłowej realizacji transakcji dla partii wskazanej przez CIOP, nie widzimy, póki co, znamion oszustwa" - skomentowała z kolei ustalenia "Rz" Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, rzeczniczka KGHM.

Kolejne wątpliwości wokół Łukasza Szumowskiego. Chodzi o rejestr korzyści majątkowych

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w rejestrze korzyści majątkowych, które Łukasz Szumowski składał jako poseł nie ma żadnych informacji na temat działalności prowadzonej przez jego żonę. Z kolei w poprzednich deklaracjach pojawia się mnóstwo wątpliwości. Resort zdrowia zapewnia, że minister wypełnia wszystko zgodnie z przepisami.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

d1q8c86

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q8c86

Podziel się opinią

Share

d1q8c86

d1q8c86
Więcej tematów