Trwa ładowanie...
d85cmjg

Marta Kaczyńska wspomina rodziców. Wzruszające słowa

- Dzielę swoje życie na czas do momentu śmierci moich rodziców i później. To są jakby dwa zupełnie różne życia - nieprzystające do siebie zupełnie - powiedziała córka Marii i Lecha Kaczyńskich w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczyńska odniosła się również do kontrowersji wokół pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej
Kaczyńska odniosła się również do kontrowersji wokół pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki)
d85cmjg

- Byli wspaniałymi rodzicami, myślę, że im więcej czasu mija, tym bardziej zdaję sobie sprawę, jak byli wyjątkowymi ludźmi, jak bardzo otwartymi na innych, jak bardzo empatycznymi, jak bardzo ich brakuje w tej chwili - mówiła Marta Kaczyńska w TVP Info. - Nigdy nie przestanie mi ich brakować, a z upływem czasu coraz bardziej doceniam, jak wspaniałymi byli ludźmi i ile im zawdzięczam - dodała.

Kaczyńska odniosła się również do kontrowersji wokół pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Jego odsłonięcie było głównym punktem wtorkowych obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Córka pary prezydenckiej stwierdziła, że pomnik "niewątpliwie" kończy pewien etap - "etap marszów, które były organizowane po mszach odprawianych każdego 10. miesiąca". - Myślę, że stanowi piękne zwieńczenie tej wieloletniej, społecznej, oddolnej inicjatywy i w sposób godny upamiętni ofiary katastrofy w samym sercu Warszawy - oceniła.

Kontrowersyjny pomnik

Pytana, czy - jej zdaniem - rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej "dowiedzą się", co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, Kaczyńska powiedziała: "Wierzę, że dowiem się ja, a może dowiedzą się dopiero moje córki". - Na pewno w tej chwili czynione są ustalania, aby sprawa katastrofy została wyjaśniona i nie sądzę, żeby dobrze było wyznaczać tej sprawie jakiekolwiek terminy. Myślę, że trzeba uzbroić się w cierpliwość i ufać badaniom przeprowadzonym przez naukowców. W tej chwili mamy do czynienia z gronem międzynarodowych ekspertów, mam ogromne zaufanie do ich pracy i cierpliwie czekam - zaznaczyła.

d85cmjg

10 kwietnia. Polska po katastrofie smoleńskiej:

Macierewicz szykuje raport

Na środę zaplanowano prezentację tzw. raportu technicznego podkomisji smoleńskiej pod kierownictwem Antoniego Macierewicza. Znajdą się w nim wyniki badania bliźniaczego Tu-154M nr 102, które przeprowadzono w lutym w 23 w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

d85cmjg

Macierewicz oznajmił we wtorek, że do śmierci osób lecących rządowym samolotem doszło na skutek eksplozji w centropłacie, na środku samolotu - zaraz przed upadkiem na ziemię. Oskarżył Jerzego Millera - szefa Komisji Badania Wypadków Lotniczych, która badała katastrofę smoleńską w latach 2010-11 - że "wymuszał kłamstwo" ws. wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d85cmjg

Podziel się opinią

Share

d85cmjg

d85cmjg
Więcej tematów