Trwa ładowanie...
d17zh1w

Marsze dla Życia i Rodziny w 150 polskich miastach

W niedzielę ulicami wielu polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Największy z nich zaplanowano w Warszawie. Hasło marszu to "Nie pozwól na demoralizującą seksedukację w szkołach".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsze dla Życia i Rodziny przejdą ulicami 150 polskich miast
Marsze dla Życia i Rodziny przejdą ulicami 150 polskich miast (East News, Fot: Marek Szandurski/East News)
d17zh1w

W stolicy Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie sprzed pomnika Kopernika, ulicami Krakowskie Przedmieście, Miodową i Senatorską pod stołeczny ratusz. Początek zaplanowano na 11:45.

Organizatorzy marszu chcą publicznie zamanifestować swój sprzeciw wobec edukacji seksualnej w szkołach. Ich zdaniem to zajęcia "demoralizujące, które zagrażają prawidłowemu rozwojowi i podważają pierwszeństwo rodziców do wychowywania dzieci".

Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski przypomina, że od nowego roku szkolnego 2019/2020 edukacja seksualna zostanie wprowadzona do warszawskich szkół i obejmie 200 tys. uczniów.

d17zh1w

Organizatorzy marszu zaprosili do udziału rodziny z dziećmi, osoby starsze, samotne, świeckie i duchowne. Wśród zapraszających znalazł się m.in. Radosław Pazura.

Pod koniec marca, także w Warszawie, odbył się Narodowy Marsz dla Życia. Jego uczestnicy domagali się m.in. większego wsparcia rodzin i zagwarantowania rodzicom praw do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są od 2006 roku. W ubiegłym roku w stolicy uczestniczyli w nim m.in. politycy PiS-u, w tym Patryk Jaki.

d17zh1w

Zobacz także: „Unikalna postać”. Michał Kamiński drwi z Elżbiety Witek

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17zh1w

Podziel się opinią

Share
d17zh1w
d17zh1w
Więcej tematów