Trwa ładowanie...

Wielki marsz obrońców życia w stolicy. "Wierzymy, że ten rok może być kluczowy"

Narodowy Marsz Życia wyruszył w niedzielę z placu Zamkowego w Warszawie. Biorący w nim udział domagali się m.in. większego wsparcia rodzin i zagwarantowania rodzicom praw do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.
Share
Narodowy Marsz Życia w Warszawie.
Narodowy Marsz Życia w Warszawie.Źródło: PAP
d1w8ns1

Po podpisaniu niedawno przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+, demonstranci podkreślali konieczność uznania, że to rodzice powinni decydować o edukacji swoich podopiecznych.

Domagali się również przyjęcia przez polityków obywatelskiego projektu "Zatrzymaj aborcję" i ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Ocenili, że polski rząd powinien wypowiedzieć Konwencję Stambulską, a w zamian zaproponować innym państwom Międzynarodową Konwencję Praw Rodziny.

List od prezydenta RP

Wymarsz poprzedziła msza św. w kościele akademickim Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.

d1w8ns1

"Przed wyruszeniem odśpiewano hymn narodowy, po którym odczytany został list od prezydenta Andrzeja Dudy do uczestników marszu. Prezydent wyraził w nim przekonanie, że życie ludzkie będzie coraz bardziej chronione" - donosi polsatnews.pl.

Potem uczestnicy manifestacji z Placu Zamkowego przeszli przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat na Plac Trzech Krzyży.

"Wierzymy, że ten rok może być kluczowy dla realizacji postulatu ochrony życia od poczęcia, a szczególnie w przypadku eugenicznym. Rządzący dziś Polską mają wszystkie instrumenty, aby spełnić obietnicę, ale przede wszystkim realnie sprawić, by nasz świat stał się choć trochę lepszy" - ocenili na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w8ns1

Podziel się opinią

Share
d1w8ns1
d1w8ns1
Więcej tematów