Trwa ładowanie...
Tomasz Grodzki
+1

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki znieważony w TVP? Chcą to sprawdzić

O orędziu ani słowa, za to pytania o zarzuty. Tak wyglądał materiał czwartkowych "Wiadomości" TVP o nowym marszałku Senatu Tomaszu Grodzkim. Platforma Obywatelska nie przeszła obok niego obojętnie. Zleciła analizy pod kątem znieważenia i poniżenia konstytucyjnego organu.

Share
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki znieważony w TVP? Chcą to sprawdzić
Źródło: Forum
d49wmx1

"Zlecamy analizy dzisiejszych Wiadomości TVP pod kątem publicznego znieważenia lub poniżenia konstytucyjnego organu Marszałka Senatu profesora Grodzkiego przez Danutę Holecką! (art. 226 kk). Dość!" - napisał na Twitterze Michał Szczerba.

Rozwiązanie to popiera Leszek Balcerowicz, czemu dał wyraz w komentarzu.

Przypomnijmy, że dziesięć minut przed wyemitowaniem orędzia Grodzkiego w "Wiadomościach" TVP mogliśmy oglądać materiał poświęcony marszałkowi Senatu. Zapowiedzi orędzia nie było, ale padły pytania o "zarzuty wobec marszałka".

d49wmx1

Zwrot ws. prawyborów w PO? Joanna MuchaMucha: prawdopodobnie będą

W materiale padły słowa o tym, że "pojawiają się pytania o oświadczenia majątkowe oraz o okres jego zarządzania szpitalem w Szczecinie - Zdunowie". Reporter przedstawił szczegóły dotyczące majątku Grodzkiego z oświadczenia i przypomniał zapis wywiadu marszałka Senatu na temat niejasności w dokumentach. W materiale pojawił się też komentarz, że Grodzki "jeździ jaguarem, ale ma problemy z wyjaśnieniem, skąd miał pieniądze".

Usłyszeliśmy też o zarzutach wobec Grodzkiego dotyczących jego pracy jako lekarza i dyrektora szpitala w Szczecinie. Stwierdzono, że po rządach Grodzkiego placówka miała problemy finansowe i została zadłużona. Pokazano również zrzut posta z portalu społecznościowego, w którym kobieta stwierdziła, że "jak mama umierała, trzeba było dać 500 dolarów bez faktury".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49wmx1

Podziel się opinią

Share
d49wmx1
d49wmx1
Więcej tematów