Trwa ładowanie...
d3ra4ps

Marsz Tysiąca Tóg. W 2009 roku KRS była oburzona. Mówili o "zagrożeniu"

W sobotę Marsz Tysiąca Tóg. Marcin Warchoł z ministerstwa sprawiedliwości przypomniał, że gdy rządziła PO, Krajowa Rada Sądownictwa krytykowała akcje protestacyjne sędziów, jako "mogące stanowić zagrożenie dla niezależności sądów". Głos w sprawie zabrał teraz także Joachim Brudziński (PiS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Tysiąca Tóg. Reakcja polityków PiS.
Marsz Tysiąca Tóg. Reakcja polityków PiS. (PAP)
d3ra4ps

Marsz Tysiąca Tóg przejdzie ulicami kilku polskich miast. Jego uczestnicy będą protestować przeciw ustawie dyscyplinującej sędziów. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł opublikował w sieci pismo Krajowej Rady Sądownictwa z 2009 roku.

"KRS zwraca uwagę, że apelowanie do sędziów o aktywny udział w akcjach protestacyjnych i podejmowanie działań zachęcających ich do tego, a przede wszystkim stwarzanie środowiskowej presji, może stanowić zagrożenie dla niezależności sądów i niezawisłości sędziów" - czytamy w dokumencie.

Jak dodano, "prowadzone działania mogą również nasuwać podejrzenie, że akcje protestacyjne ze względu na sposób i formę stanowią obejście zakazu przynależności sędziego do związku zawodowego i zakazu prowadzenia strajku".

d3ra4ps

Tweet Marcina Warchoła rozbawił Joachima Brudzińskiego (europosła PiS).

"Oj tam, oj tam, czepia się pan minister. Wtedy premierem był Donald Tusk, a u władzy PO. W Polsce kwitła demokracja, 'akcja widelec', 'ABW w redakcji Wprost', 'rozbijanie Marszu Niepodległości', a teraz #fashyzm #dyktatura" - napisał.

Marsz Tysiąca Tóg to seria manifestacji planowanych na sobotę. Odbędą się one w wielu miastach polski, a sędziów wspierać będą m.in. ich koledzy z Portugalii czy Rumunii.

Zobacz też: Jarosław Sellin o Tomaszu Grodzkim. Nie miał skrupułów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ra4ps

Podziel się opinią

Share

d3ra4ps

d3ra4ps
Więcej tematów