Trwa ładowanie...
d1s9rv9

Sędziowie z Elbląga stracili togi do poniedziałku. W sobotę Marsz Tysiąca Tóg

Olimpia Barańska-Małuszek z sądu w Gorzowie napisała na Facebooku, że jej koledzy - sędziowie z Elbląga - stracili togi. Prezes tamtejszego sądu rejonowego kazała je zamknąć do poniedziałku w swoim depozycie. W sobotę ma odbyć się Marsz Tysiąca Tóg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Sędziowie z Elbląga stracili togi do poniedziałku. W sobotę Marsz Tysiąca Tóg
Sędziowie z Elbląga stracili togi do poniedziałku. W sobotę Marsz Tysiąca Tóg (Forum, Fot: Marian Zubrzycki)
d1s9rv9

"Prezeska Sądu Rejonowego w Elblągu, nominatka Ziobry, wcześniej pracująca w MS nakazała pracownikom sekretariatów zebranie tóg sędziów i złożenie ich do depozytu prezesa. Odda w poniedziałek" - napisała sędzia z Gorzowa.

Olimpia Barańska-Małuszek ma "na pieńku" z ministrem sprawiedliwości i powołanymi przez niego sędziami i urzędnikami. Po tym, jak napisała, że Zbigniew Ziobro "wyprodukował aferę" hejterską w swoim resorcie, pojawił się wniosek o jej zawieszenie dyscyplinarne.

Sędziowie z Elbląga stracili togi do poniedziałku. W niedzielę Marsz Tysiąca Tóg

O decyzji Prezes Sądu Rejonowego w Elblągu Agnieszki Walkowiak donosi też Twitterowy profil stowarzyszenia Iustitia. "Sędziowie z Elbląga stracili togi! Specjalne środki bezpieczeństwa w związku z Marszem Tysiąca Tóg!" - czytamy.

d1s9rv9

Zobacz też: Borys Budka bez immunitetu? "Do tego procesu nie dojdzie"

Marsz Tysiąca Tóg to seria manifestacji planowanych na sobotę. Odbędą się one w wielu miastach polski, a sędziów wspierają m.in. ich koledzy z Portugalii czy Rumunii. Wsparcie dla protestujących sędziów zadeklarował też wracający do zdrowia Tomasz Lis.

Czytaj też: Gorąco wokół sędziego Pawła Juszczyszyna. Przypomniano mu kontrowersyjną sprawę sprzed lat

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s9rv9

Podziel się opinią

Share

d1s9rv9

d1s9rv9
Więcej tematów