Trwa ładowanie...

Sędziowie z Elbląga stracili togi do poniedziałku. W sobotę Marsz Tysiąca Tóg

Olimpia Barańska-Małuszek z sądu w Gorzowie napisała na Facebooku, że jej koledzy - sędziowie z Elbląga - stracili togi. Prezes tamtejszego sądu rejonowego kazała je zamknąć do poniedziałku w swoim depozycie. W sobotę ma odbyć się Marsz Tysiąca Tóg.

Share
Sędziowie z Elbląga stracili togi do poniedziałku. W sobotę Marsz Tysiąca Tóg
Źródło: Forum, Fot: Marian Zubrzycki
d4gqtjt

"Prezeska Sądu Rejonowego w Elblągu, nominatka Ziobry, wcześniej pracująca w MS nakazała pracownikom sekretariatów zebranie tóg sędziów i złożenie ich do depozytu prezesa. Odda w poniedziałek" - napisała sędzia z Gorzowa.

Olimpia Barańska-Małuszek ma "na pieńku" z ministrem sprawiedliwości i powołanymi przez niego sędziami i urzędnikami. Po tym, jak napisała, że Zbigniew Ziobro "wyprodukował aferę" hejterską w swoim resorcie, pojawił się wniosek o jej zawieszenie dyscyplinarne.

Sędziowie z Elbląga stracili togi do poniedziałku. W niedzielę Marsz Tysiąca Tóg

O decyzji Prezes Sądu Rejonowego w Elblągu Agnieszki Walkowiak donosi też Twitterowy profil stowarzyszenia Iustitia. "Sędziowie z Elbląga stracili togi! Specjalne środki bezpieczeństwa w związku z Marszem Tysiąca Tóg!" - czytamy.

Zobacz też: Borys Budka bez immunitetu? "Do tego procesu nie dojdzie"

Marsz Tysiąca Tóg to seria manifestacji planowanych na sobotę. Odbędą się one w wielu miastach polski, a sędziów wspierają m.in. ich koledzy z Portugalii czy Rumunii. Wsparcie dla protestujących sędziów zadeklarował też wracający do zdrowia Tomasz Lis.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gqtjt

Podziel się opinią

Share
d4gqtjt
d4gqtjt
Więcej tematów