Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak: od jesieni polscy policjanci będą mieli kamery na mundurach

Już wkrótce część policjantów dostanie nowe wyposażenie. Od jesieni ruszyć ma pilotażowy program, w którym wezmą udział funkcjonariusze patroli interwencyjnych i ruchu drogowego. Policjanci testować będą kamery na mundurach.

Mariusz Błaszczak: od jesieni polscy policjanci będą mieli kamery na mundurachŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2x9cne
d2x9cne

Od jesieni część policjantów będzie testować kamery na mundurach - zapowiedział w Radiu Białystok szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Minister liczy, że program ruszy w listopadzie.

Błaszczak nie podał, jaka będzie skala pilotażu. Dodał jedynie, że kamery na mundurach policjantów będą testowane również w województwie podlaskim.

- To jest rozwiązanie, które będzie dotyczyło drogówki, ale również patroli interwencyjnych. W sytuacji spornej będziemy mieć dowód rozstrzygający, czy doszło do naruszenia prawa, czy też nie, w obie strony - mówił szef MSWiA.
Dodał, że kamera na mundurze to "obiektywne narzędzie, które po pierwsze zdyscyplinuje służbę, a po drugie będzie stanowiło dowód w sprawie, jeżeli ktoś będzie uważał, że został niesłusznie o coś posądzony".

d2x9cne

Zobacz także: Błaszczak odpowiada WP o córce leśnika

Pomysł montowania minikamer na mundurach odżył, kiedy na jaw wyszła sprawa Igora Stachowiaka. Po zatrzymaniu policjanci razili go prądem, na skutek czego mężczyzna zmarł. Po tym zdarzeniu szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zadeklarował, że policja będzie wyposażona w kamery. W założeniu ma to zwiększyć ochronę zatrzymanych i zmniejszyć ryzyko nadużyć ze strony funkcjonariuszy.

d2x9cne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x9cne
Więcej tematów