Trwa ładowanie...
dfzec73

Marian Banaś stanie przed speckomisją? Wniosek Adama Szłapki

Cały czas wrze wokół sprawy Mariana Banasia. Adam Szłapka wystąpił do sejmowej komisji ds. służb specjalnych o wezwanie prezesa NIK na posiedzenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś. Wciąż nie rozwiano wątpliwości wokół niego
Marian Banaś. Wciąż nie rozwiano wątpliwości wokół niego (East News)
dfzec73

Poseł Adam Szłapka - wybrany na członka komisji ds. specsłużb - chce, by na posiedzenie sejmowej komisji ds. służb specjalnych został wezwany prezes NIK Marian Banaś. Z takim wnioskiem wystąpił we wtorek wieczorem przed pierwszym posiedzeniem komisji.

Jak informuje Interia, powołując się na PAP, Szłapka chce także wezwania na posiedzenie komisji ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego oraz szefa Centralnego Biura Śledczego Policji.

Chodzi mu o wyjaśnienie sprawy kamienicy Mariana Banasia. Poseł KO powiedział, że "to jest sprawa, która była albo w jakiś sposób kryta przez obecnych rządzących".

dfzec73

Afera Mariana Banasia. Prezes NIK zaprzecza

Przypomnijmy: o Marianie Banasiu zrobiło się głośno po emisji reportażu "Superwizjera" na antenie TVN24. Dziennikarze ujawnili, że w krakowskiej kamienicy należącej do szefa NIK znajduje się "hotel na godziny" kierowany przez osoby z krakowskiego półświatka. Wątpliwości budziło również jego oświadczenie majątkowe, które było sprawdzane przez CBA.

Sam Banaś od początku zaprzecza wszystkim doniesieniom. Po krótki urlopie, wrócił do pracy w Najwyższej Izbie Kontroli. Podawać się do dymisji nie zamierza. "Wszystkie moje nieruchomości nabyłem na podstawie aktów notarialnych w sposób uczciwy i zgodny z prawem, w tym kamienicę, która stała się powodem ataku na mnie" - zapewniał w oświadczeniu prezes Banaś.

dfzec73

Kontrola CBA zakończyła się 16 października. Mimo kontrowersji wokół byłego ministra finansów i sugestii, by podał się do dymisji, Banaś sprawuje funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Został zgłoszony przez PiS i wybrany głosami polityków tej partii.

Tajemnicze zdjęcie rzecznika rządu z prezesem Kaczyńskim. Znamy kulisy

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfzec73

Podziel się opinią

Share
dfzec73
dfzec73
Więcej tematów