Trwa ładowanie...
d1r3elz

Sejm. Posłowie wybrali skład komisji ds. specłużb

Posłowie przegłosowali zaproponowany skład sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Składać się ona będzie z siedmiu członków. Czterech to posłowie PiS, trzech - opozycji.
Share
Sejm powołał skład komisji ds. specsłużb. Jej szefem prawdopodobnie pozostanie Waldemar Andzel
Sejm powołał skład komisji ds. specsłużb. Jej szefem prawdopodobnie pozostanie Waldemar AndzelŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d1r3elz

Sejm zdecydował o tym, że sejmowa komisja ds. specsłużb będzie liczyła siedmiu członków w ubiegłą środę. Nie zdecydowano jednak, kto w niej zasiądzie.

Zobacz także: Paweł Kukiz nie zrezygnuje z zasiadania w komisji ds. służb specjalnych. Mamy komentarz

Decyzję taką podjęto we wtorek, Zaraz po przegłosowaniu wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. W komisji ds. specsłużb zasiądą: Waldemar Andzel, Marek Opioła, Jarosław Krajewski i Michał Jach z PiS. Opozycję reprezentować będą Marek Biernacki z PSL - Kukiz '15, Adam Szłapka z KO i Maciej Gdula z Lewicy.

d1r3elz

Na razie nie wiadomo, kto zostanie przewodniczącym komisji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pozostanie nim Waldemar Andzel z PiS (był przewodniczącym komisji w poprzedniej kadencji). PiS chce także utrzymać stałe przewodnictwo w komisji. Zwyczajowo było ono rotacyjne - co sześć miesięcy zmieniał się przewodniczący i wiceprzewodniczący. Na przemian ze strony rządzącej i ugrupowań opozycyjnych.

Zobacz także: Sejm. Posłowie wybierają szefów sejmowych komisji. Marek Ast zastąpi Stanisława Piotrowicza

PiS chce także utrzymać stałe przewodnictwo w komisji. Zwyczajowo było ono rotacyjne - co sześć miesięcy zmieniał się przewodniczący i wiceprzewodniczący. Na przemian ze strony rządzącej i ugrupowań opozycyjnych.

d1r3elz

Podziel się opinią

Share
d1r3elz
d1r3elz
Więcej tematów