Trwa ładowanie...
dq82vlf

Sejm. Posłowie wybrali skład komisji ds. specłużb

Posłowie przegłosowali zaproponowany skład sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Składać się ona będzie z siedmiu członków. Czterech to posłowie PiS, trzech - opozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm powołał skład komisji ds. specsłużb. Jej szefem prawdopodobnie pozostanie Waldemar Andzel
Sejm powołał skład komisji ds. specsłużb. Jej szefem prawdopodobnie pozostanie Waldemar Andzel (PAP, Fot: Leszek Szymański)
dq82vlf

Sejm zdecydował o tym, że sejmowa komisja ds. specsłużb będzie liczyła siedmiu członków w ubiegłą środę. Nie zdecydowano jednak, kto w niej zasiądzie.

Zobacz także: Paweł Kukiz nie zrezygnuje z zasiadania w komisji ds. służb specjalnych. Mamy komentarz

Decyzję taką podjęto we wtorek, Zaraz po przegłosowaniu wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. W komisji ds. specsłużb zasiądą: Waldemar Andzel, Marek Opioła, Jarosław Krajewski i Michał Jach z PiS. Opozycję reprezentować będą Marek Biernacki z PSL - Kukiz '15, Adam Szłapka z KO i Maciej Gdula z Lewicy.

dq82vlf

Na razie nie wiadomo, kto zostanie przewodniczącym komisji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pozostanie nim Waldemar Andzel z PiS (był przewodniczącym komisji w poprzedniej kadencji). PiS chce także utrzymać stałe przewodnictwo w komisji. Zwyczajowo było ono rotacyjne - co sześć miesięcy zmieniał się przewodniczący i wiceprzewodniczący. Na przemian ze strony rządzącej i ugrupowań opozycyjnych.

Zobacz także: Sejm. Posłowie wybierają szefów sejmowych komisji. Marek Ast zastąpi Stanisława Piotrowicza

PiS chce także utrzymać stałe przewodnictwo w komisji. Zwyczajowo było ono rotacyjne - co sześć miesięcy zmieniał się przewodniczący i wiceprzewodniczący. Na przemian ze strony rządzącej i ugrupowań opozycyjnych.

dq82vlf

Podziel się opinią

Share

dq82vlf

dq82vlf
Więcej tematów