Trwa ładowanie...
dxvi6s7

Marian Banaś nie złożył dymisji. Elżbieta Witek dementuje

Elżbieta Witek zdementowała informację o dymisji Mariana Banasia. O rezygnacji prezesa NIK donosił poseł PO Sławomir Nitras. - Nie trafiło do mnie takie pismo - powiedziała marszałek Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Witek dementuje doniesienia o dymisji szefa NIK
Elżbieta Witek dementuje doniesienia o dymisji szefa NIK (PAP, Fot: Leszek Szymański)
dxvi6s7

Elżbieta Witek najpierw zdementowała informację o dymisji Mariana Banasia z sejmowej mównicy. Pytanie o rezygnację szefa NIK zadał jej Sławomir Nitras. Polityk poinformował o tym dziennikarzy.

- Żadne pismo o rezygnacji pana Mariana Banasia nie wpłynęło. Chciałabym zdementować, nic takiego nie było. Przed chwilą byłam w Kancelarii Sejmu - odpowiedziała marszałek Sejmu na pytanie Nitrasa.

Marian Banaś nie złożył dymisji. Elżbieta Witek dementuje

Polityk razem z klubowym kolegą Borysem Budką zorganizował w Sejmie konferencję na ten temat. Posłowie PO ostrzegali, że w razie dymisji Banasia, wyboru nowego szefa NIK będzie mógł jeszcze dokonać Sejm (i przede wszystkim Senat) mijającej kadencji.

dxvi6s7

Zobacz też: Afera Mariana Banasia. "Brał udział w seksbiznesie. Powinna powstać presja, by zrezygnował"

We wtorek pojawiła się informacja, że CBA ma w najbliższych dniach wydać opinię ws. oświadczenia majątkowego Mariana Banasia. Szef NIK jest na bezpłatnym urlopie do czasu zakończenia postępowania. Od jego wyników mają zależeć dalsze losy Banasia.

Czytaj też: Zamieszanie wokół rezygnacji szefa NIK. Sprzeczne doniesienia

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxvi6s7

Podziel się opinią

Share

dxvi6s7

dxvi6s7
Więcej tematów