Trwa ładowanie...
d3fo8mj

Posłowie PO: Szef NIK Marian Banaś złożył rezygnację na ręce marszałek Sejmu. Elżbieta Witek zaprzecza

Wniosek o rezygnację Mariana Banasia - jak twierdzą posłowie Borys Budka i Sławomir Nitras - na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek został złożony we wtorek popołudniu. Marszałek Sejmu zaprzeczyła tym informacjom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś
Marian Banaś (East News, Fot: East News)
d3fo8mj

Posłowie PO Sławomir Nitras i Borys Budka podczas konferencji prasowej w Sejmie stwierdzili, że "weszli w posiadanie informacji" o tym, że "na biurku Elżbiety Witek leży rezygnacja złożona przez szefa NIK Mariana Banasia". Witek powiedziała w Sejmie, że nic takiego nie miało miejsca, a ona sama nie dostała żadnego wniosku o rezygnację szefa NIK.

Kontrola CBA

Przypomnijmy: niedługo po wyborze Banasia na szefa NIK głosami PiS, "Superwizjer" TVN poinformował o wątpliwościach dotyczących kamienicy, która do niedawna należała do b. ministra finansów. W kamienicy działali gangsterzy wynajmujący tzw. "pokoje na godziny", z którymi Banaś się znał.

d3fo8mj

Centralne Biuro Antykorupcyjne od kilku miesięcy bada oświadczenie majątkowe Mariana Banasia. Kontrola miała zakończyć się w drugiej połowie października. Prezes NIK zadeklarował, że do czasu zakończenia kontroli oświadczeń majątkowych zawiesza sprawowanie funkcji szefa Najwyższej Izby Kontroli.

Michał Wróblewski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fo8mj

Podziel się opinią

Share

d3fo8mj

d3fo8mj
Więcej tematów