Trwa ładowanie...
d28diaq

Afera Mariana Banasia. Decyzja jeszcze w tym tygodniu

CBA ma w najbliższych dniach wydać opinię ws. oświadczenia majątkowego Mariana Banasia. Szef NIK jest na bezpłatnym urlopie do czasu zakończenia postępowania. Od jego wyników mają zależeć dalsze losy Banasia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś jeszcze w tym tygodniu ma poznać wyniki kontroli CBA
Marian Banaś jeszcze w tym tygodniu ma poznać wyniki kontroli CBA (East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter)
d28diaq

Decyzja CBA w sprawie Mariana Banasia ma zapaść jeszcze w tym tygodniu. Reporterzy RMF MF informują, że kontrola oświadczenia majątkowego szefa NIK dobiega końca.

We wtorek pojawiła się plotka, jakoby Banaś miał złożyć dymisję. Sławomir Nitras z PO najpierw powiedział to mediom, a później próbował potwierdzić informację u marszałek Sejmu.

Afera Mariana Banasia. Decyzja jeszcze w tym tygodniu

Marian Banaś nie złożył dymisji ze stanowiska szefa Najwyższej Izby Kontroli - powiedziała Elżbieta Witek. - Nic mi na ten temat nie wiadomo - powiedziała marszałek Sejmu.

d28diaq

Zobacz też: Afera Mariana Banasia. "Brał udział w seksbiznesie. Powinna powstać presja, by zrezygnował"

Szef NIK poinformował w piątek 27 września o przejściu na bezpłatny urlop. Ma na nim pozostać do czasu zakończenia kontroli jego oświadczeń majątkowych prowadzonej przez CBA.

Afera Mariana Banasia. Dom schadzek w kamienicy szefa NIK

Wszystko zaczęło się od materiału wyemitowanego na antenie TVN24. Wynikało z niego, że Banaś zaniżał kwotę wynajmu kamienicy w centrum Krakowa, by zapłacić niższy podatek. W imieniu szefa NIK "pokoje na godziny" mieli w niej wynajmować członkowie rodziny K., znani prokuratorze i policji jako przestępcy.

d28diaq

Banaś nie wpisał też do oświadczenia majątkowego informacji o zabezpieczeniu na hipotece kamienicy. Miała być ona zabezpieczeniem dla kredytu na kwotę ponad 2,6 miliona zł przyznanego przez Bank Ochrony Środowiska firmie, w której pracował jego syn.

Czytaj też: Zamieszanie wokół rezygnacji szefa NIK. Sprzeczne doniesienia

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28diaq

Podziel się opinią

Share

d28diaq

d28diaq
Więcej tematów