Trwa ładowanie...

Marek Magierowski zostanie ambasadorem Izraela? Wszczęto procedurę

Trwa formalna procedura zmierzająca do powołania dotychczasowego wiceszefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marka Magierowskiego na ambasadora Polski w Izraelu - wynika z ustaleń portalu 300polityka.pl

Share
Marek Magierowski zostanie ambasadorem Izraela? Wszczęto procedurę
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d2y94pw

We wtorek poinformowano nieoficjalnie, że wiceminister spraw zagranicznych jest najpoważniejszym kandydatem na stanowisko nowego polskiego ambasadora w Tel Awiwie. Marek Magierowski nie chciał komentować tych informacji.

Wiceminister MSZ stwierdził jednak, że w przypadku kryzysu polsko-izraelskiego mamy do czynienia z "narracją, która próbowała obciążyć Polaków dużą częścią tego, co się zdarzyło podczas wojny". - Po stronie izraelskiej pojawiło się zbyt dużo emocji, wiele reakcji jest nieuzasadnionych - zauważył Magierowski.

Polityk w przeszłości był dziennikarzem. W Kancelarii Prezydenta Magierowski pracował od końca września 2015 roku. Początkowo był ekspertem ds. dyplomacji publicznej. Później odpowiadał za kontakty prezydenta z mediami.

Tylko w WP: Ambasador Izraela zdradza jak zareaguje na manifestacje ONR

Na początku maja 2017 roku odszedł jednak z Kancelarii. Oficjalnym powodem były względy rodzinne. Nieoficjalnie mówiono, że postanowił zmienić otoczenie ze względu na konflikt z Beatą Mazurek.

Następnie Beata Szydło powołała go jako podsekretarza stanu w MSZ. - Podlegają mi trzy departamenty: Departament Ameryki, Departament Azji i Pacyfiku oraz Departament Współpracy Ekonomicznej - mówił wtedy Magierowski z rozmowie z WP.

Źródło: 300polityka.pl, WP

d2y94pw

Podziel się opinią

Share
d2y94pw
d2y94pw
Więcej tematów