Trwa ładowanie...

Marek Magierowski kandydatem na polskiego ambasadora w Izraelu

Wiceminister spraw zagranicznych jest najpoważniejszym kandydatem na stanowisko nowego polskiego ambasadora w Tel Avivie - ustalił serwis 300POLITYKA. Marek Magierowski nie chciał skomentować tej nominacji.
Share
Magierowski wcześniej pracował jako rzecznik prezydenta
Magierowski wcześniej pracował jako rzecznik prezydentaŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d3n3nu6

Według ustaleń serwisu, nominacja Marka Magierowskiego "ma świadczyć o najwyższej symbolicznej randze, jaką Warszawa nadaje osłabionym, ostatnimi dyskusjami pomiędzy oboma administracjami, relacjom z Tel Avivem". Zdaniem rozmówców 300POLITYKA, jest bardzo blisko ostatecznej politycznej decyzji w tej sprawie.

Marek Magierowski był gościem "Faktów po faktach" w TVN24. - Nie będę komentował nominacji - powiedział. Skomentował za to pogorszenie stosunków między Polska a Izraelem. - Mamy do czynienia z narracją, która próbowała obciażyć Polaków dużą częścią tego, co się zdarzyło podczas wojny - wyjaśnił. Dodał, że doszło do rozmowy premierów obu krajów, która powinna unormować sytuację.

- Po stronie izraelskiej pojawiło się zbyt dużo emocji, wiele reakcji jest nieuzasadnionych - zauważył Magierowski.

d3n3nu6

Kim jest Marek Magierowski?

W przeszłości był dziennikarzem. Swoją pracę zaczynał w "Gazecie Poznańskiej" i poznańskim oddziale "Gazety Wyborczej". Od 2001 roku kierował działem zagranicznym, a później biznesowym w "Newsweeku". Kolejnym krokiem była praca w "Rzeczpospolitej". Tam od 2006 do 2011 roku był zastępcą redaktora naczelnego. W styczniu 2013 związał się z "Do Rzeczy", gdzie był publicystą.

W Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski pracował od końca września 2015 roku. Początkowo był ekspertem ds. dyplomacji publicznej. Później odpowiadał za kontakty prezydenta z mediami.

Na początku maja 2017 roku odszedł jednak z Kancelarii. Oficjalnym powodem były względy rodzinne. Nieoficjalnie konflikt z Beatą Mazurek.

Potem Beata Szydło powołała podsekretarza stanu w MSZ. - Podlegaja mi trzy departamenty: Departament Ameryki, Departament Azji i Pacyfiku oraz Departament Współpracy Ekonomicznej - mówił wtedy Magierowski z rozmowie z WP.

d3n3nu6

Podziel się opinią

Share
d3n3nu6
d3n3nu6
Więcej tematów