Trwa ładowanie...
d20xnt1

Marek Jakubiak: "Strzelać do uchodźców? Premier mi zaimponował"

- Muszę powiedzieć, że teraz mi pan premier zaimponował - skomentował Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15 i kandydat na prezydenta Warszawy, nagraną w restauracji wypowiedź Mateusza Morawieckiego na temat uchodźców z Afryki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak startuje na prezydenta Warszawy
Marek Jakubiak startuje na prezydenta Warszawy (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d20xnt1

Przypomnijmy: onet.pl opublikował we wtorek zapis jednej z rozmów premiera Mateusza Morawieckiego w restauracji Sowa i Przyjaciele, zarejestrowanej na taśmie pięć lat temu w związku z aferą podsłuchową. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

"W Nigerii jest więcej osób poniżej siedemnastego roku życia niż w całej Europie. Całej łącznie z Rosją. No ku... . Wiesz, kiedyś przypłyną, kiedyś coś zrobią. […] Te iphony pokażą im: tu żyje się tak a tu tak. I co my zrobimy, jak flotylla tratw ku... , nawet tam z północy Afryki będzie na południe? […] Będziemy strzelać, będziemy odpychać ich" - słyszymy na nagraniu.

Marek Jakubiak gościł w czwartek w Radiu Zet. Poproszony o komentarz do tej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, odpowiedział:

d20xnt1

- No, pan premier to mi zaimponował - stwierdził. Po chwili zreflektował się i zaczął tłumaczyć z tej wypowiedzi. - Czy pani wie, w jaki sposób oni są podejmowani? Już na podstawianych tratwach u wybrzeży Libii. Czy dopiero teraz Europa się dowiedziała, jak ten biznes się kręci - zapytał dziennikarkę.

Marek Jakubiak bronił też przekleństw, których używał Morawiecki w nagranej rozmowie. - To są prywatne rozmowy przy alkoholu - stwierdził polityk. - Ja też czasem brzydko mówię, bo jestem normalny - dodał.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20xnt1
d20xnt1

Podziel się opinią

Share
d20xnt1
d20xnt1
Więcej tematów