Marcinkiewicz: szkoda, że prezes PiS nie chce wykładać
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnował z wykładania w Szkole Liderów Politycznych, z którą związani są Jarosław Gowin i Kazimierz Marcinkiewicz - poinformowało Biuro Prasowe PiS. Żałujemy - odpowiada Marcinkiewicz.
Jak wyjaśniono w komunikacie, Jarosław Kaczyński zrezygnował z wykładów z powodu "komercjalizacji Sejmu" do jakiej - w jego opinii - doszło podczas czwartkowej konferencji prasowej Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Gowina w Sejmie. Jak podało Biuro Prasowe PiS, zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, wykorzystano bowiem salę konferencyjną w Sejmie, by zareklamować szkołę.
W czwartek Marcinkiewicz wystąpił z Gowinem w Sejmie, gdzie poinformował, że trwa już nabór do Szkoły Liderów Politycznych. Politycy mówili też o przesłaniu Szkoły i celach, jakie przed sobą stawiają. Ich konferencja spotkała się z krytyką m.in. posłów LiD, którzy zarzucali Marcinkiewiczowi, iż wystąpił w Sejmie na tle logo jednej ze szkół, do tego jeszcze mówił o swojej nowej inicjatywie biznesowo-politycznej.
Trudno, żałujemy - tak rezygnację Jarosława Kaczyńskiego z wykładania w Szkole Liderów Politycznych skomentował Marcinkiewicz. Nie zgadza się on z krytyką jego czwartkowej konferencji. Uważa on, że Sejm był odpowiednim miejscem do jej zorganizowania, ponieważ parlament jest kwintesencją polityki. Jeśli ktoś chce się przygotowywać do działalności politycznej, to jego celem jest parlament. W związku z tym nie nadużyliśmy parlamentu w żadnym wypadku - podkreślił.
Marcinkiewicz dodał, że Szkoła Liderów Politycznych nie jest przedsięwzięciem komercyjnym, ani biznesowym. Za nasze wykłady nie będziemy brali żadnych wynagrodzeń - powiedział Marcinkiewicz.
Szkoła Liderów Politycznych (SLP) to nazwa studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie, której rektorem jest Jarosław Gowin. Marcinkiewicz jest opiekunem merytorycznym SLP.
Wśród wykładowców szkoły, oprócz Marcinkiewicza, widnieją nazwiska m.in. Jana Rokity, Grzegorza Schetyny, Radosława Sikorskiego, Ryszarda Schnepfa, Jerzego Buzka i Adama Bielana. Również Jarosław Kaczyński był na liście wykładowców.
Szkoła Liderów Politycznych, w zamyśle jej twórców, ma wykształcić "przyszłą elitę polskiego życia politycznego i publicznego"; pierwsze wykłady odbędą się w połowie kwietnia. Czesne za naukę w szkole wynosi 6500 zł.