Trwa ładowanie...

Marcin Warchoł o decyzji irlandzkiego sądu: jest nie do pojęcia

- Z ubolewaniem przyjmujemy fakt, że sąd w Irlandii opóźnia ukaranie groźnego przestępcy z mafii narkotykowej – stwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Irlandzka sędzia nie zgodziła się na ekstradycję poszukiwanego Polaka.

Marcin Warchoł o decyzji irlandzkiego sądu: jest nie do pojęciaŹródło: PAP
d1u2f6a
d1u2f6a

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł komentując decyzję irlandzkiego sądu stwierdził, że "jest nie do pojęcia, aby ogólne, abstrakcyjne rozważania, wyobrażenia, spekulacje legły u podstaw tak istotnej decyzji". Jak podkreślił podczas spotkania w Rzeszowie, za Arturem C. został rozesłany Europejski Nakaz Aresztowania.

- Z ubolewaniem przyjmujemy fakt, że sąd w Irlandii opóźnia ukaranie groźnego przestępcy z mafii narkotykowej – powiedział Marcin Warchoł. - To jest niesłychane i mam nadzieję, że decyzja zostanie zmieniona – dodał.

Jak podał "Irish Times" sędzia Aileen Donnelly zgodziła się z argumentacją adwokata Artura C., który nie zgadzał się na ekstradycję z powodu zagrożenia praworządności w Polsce.

Jest reakcja PiS na materiał BBC o Polsce"

Zdaniem Aileen Donnelly doszło do upolitycznienia KRS i funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, który nie gwarantuje przestrzegania prawa. – Polska wydaje się się już nie akceptować, że istnieją wspólne europejskie wartości, które należy szanować – podkreśliła. Sędzia stwierdziła, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest jednocześnie prokuratorem i może wpływać na prezesów sądów.

d1u2f6a

Na razie irlandzki sąd nie zdecydował o wydaniu Polsce Artura C., ale skierował w tej sprawie pytanie do Trybunału Sprawiedliwości UE.

d1u2f6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u2f6a
Więcej tematów