Trwa ładowanie...
ds3wprq

Marcin Warchoł o decyzji irlandzkiego sądu: jest nie do pojęcia

- Z ubolewaniem przyjmujemy fakt, że sąd w Irlandii opóźnia ukaranie groźnego przestępcy z mafii narkotykowej – stwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Irlandzka sędzia nie zgodziła się na ekstradycję poszukiwanego Polaka.
Share
Marcin Warchoł ma nadzieję na zmianę decyzji przez irlandzki sąd
Marcin Warchoł ma nadzieję na zmianę decyzji przez irlandzki sądŹródło: PAP
ds3wprq

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł komentując decyzję irlandzkiego sądu stwierdził, że "jest nie do pojęcia, aby ogólne, abstrakcyjne rozważania, wyobrażenia, spekulacje legły u podstaw tak istotnej decyzji". Jak podkreślił podczas spotkania w Rzeszowie, za Arturem C. został rozesłany Europejski Nakaz Aresztowania.

- Z ubolewaniem przyjmujemy fakt, że sąd w Irlandii opóźnia ukaranie groźnego przestępcy z mafii narkotykowej – powiedział Marcin Warchoł. - To jest niesłychane i mam nadzieję, że decyzja zostanie zmieniona – dodał.

Jak podał "Irish Times" sędzia Aileen Donnelly zgodziła się z argumentacją adwokata Artura C., który nie zgadzał się na ekstradycję z powodu zagrożenia praworządności w Polsce.

ds3wprq

Jest reakcja PiS na materiał BBC o Polsce"

Zdaniem Aileen Donnelly doszło do upolitycznienia KRS i funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, który nie gwarantuje przestrzegania prawa. – Polska wydaje się się już nie akceptować, że istnieją wspólne europejskie wartości, które należy szanować – podkreśliła. Sędzia stwierdziła, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest jednocześnie prokuratorem i może wpływać na prezesów sądów.

Na razie irlandzki sąd nie zdecydował o wydaniu Polsce Artura C., ale skierował w tej sprawie pytanie do Trybunału Sprawiedliwości UE.

ds3wprq
ds3wprq

Podziel się opinią

Share
ds3wprq
ds3wprq
Więcej tematów