Trwa ładowanie...
d1bx3bn

Marcin Warchoł o decyzji irlandzkiego sądu: jest nie do pojęcia

- Z ubolewaniem przyjmujemy fakt, że sąd w Irlandii opóźnia ukaranie groźnego przestępcy z mafii narkotykowej – stwierdził wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Irlandzka sędzia nie zgodziła się na ekstradycję poszukiwanego Polaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Warchoł ma nadzieję na zmianę decyzji przez irlandzki sąd
Marcin Warchoł ma nadzieję na zmianę decyzji przez irlandzki sąd (PAP)
d1bx3bn

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł komentując decyzję irlandzkiego sądu stwierdził, że "jest nie do pojęcia, aby ogólne, abstrakcyjne rozważania, wyobrażenia, spekulacje legły u podstaw tak istotnej decyzji". Jak podkreślił podczas spotkania w Rzeszowie, za Arturem C. został rozesłany Europejski Nakaz Aresztowania.

- Z ubolewaniem przyjmujemy fakt, że sąd w Irlandii opóźnia ukaranie groźnego przestępcy z mafii narkotykowej – powiedział Marcin Warchoł. - To jest niesłychane i mam nadzieję, że decyzja zostanie zmieniona – dodał.

Jak podał "Irish Times" sędzia Aileen Donnelly zgodziła się z argumentacją adwokata Artura C., który nie zgadzał się na ekstradycję z powodu zagrożenia praworządności w Polsce.

d1bx3bn

Jest reakcja PiS na materiał BBC o Polsce"

Zdaniem Aileen Donnelly doszło do upolitycznienia KRS i funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, który nie gwarantuje przestrzegania prawa. – Polska wydaje się się już nie akceptować, że istnieją wspólne europejskie wartości, które należy szanować – podkreśliła. Sędzia stwierdziła, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest jednocześnie prokuratorem i może wpływać na prezesów sądów.

Na razie irlandzki sąd nie zdecydował o wydaniu Polsce Artura C., ale skierował w tej sprawie pytanie do Trybunału Sprawiedliwości UE.

d1bx3bn
d1bx3bn

Podziel się opinią

Share
d1bx3bn
d1bx3bn
Więcej tematów