Trwa ładowanie...

Marcin Kierwiński w rozmowie z Jackiem Gądkiem: skala demontażu państwa i niszczenia instytucji jest gigantyczna

Marcin Kierwiński z PO rozmawiał z Jackiem Gądkiem o gabinecie cieni Platformy Obywatelskiej, który od października ma dokładnie obserwować działania poszczególnych ministrów rządu Beaty Szydło. - Naprawdę musi to być robione, bo skala demontażu państwa, niszczenia instytucji jest gigantyczna - stwierdził gość programu "WP rozmowa".

d1yrwlg

- Myślę, że jeśli pani premier chciałaby w takim gabinecie zasiadać, to z pewnością będzie o tym rozmawiała z Grzegorzem Schetyną. Platforma ma największy klub opozycyjny. Wszyscy nasi posłowie są doskonale przygotowani, żeby różne role w takim gabinecie zajmować - powiedział Kierwiński zapytany, czy w przyszłym gabinecie cieni będzie miejsce dla byłej premier Ewy Kopacz.

Polityk PO był pytany też o to, czy cieszy go czwartkowa dymisja ministra Dawida Jackiewicza. - Pani Szydło jasno powiedziała, że wykonał swoją misję. To było upychanie kolesiów z PiS w spółkach Skarbu Państwa. Ja patrzę na realia, a nie na słowa. W każdej spółce Skarbu Państwa jest taki Misiewicz, który jest mierny, bierny, ale wierny - odpowiedział Kierwiński.

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":
d1yrwlg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yrwlg
Więcej tematów