Trwa ładowanie...

Manifestowali w obronie polskiego sądownictwa. "Europo nie odpuszczaj"

Blisko tysiąc osób i ok. 150 organizacji wzięło udział w demonstracji w obronie niezależności polskiego sądownictwa przed siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. Protest odbywał się pod hasłem "Europo nie odpuszczaj! Brońmy polskich sądów!".
Share
Demonstracja odbyła się pod hasłem "Europo nie odpuszczaj! Brońmy polskich sądów!"
Demonstracja odbyła się pod hasłem "Europo nie odpuszczaj! Brońmy polskich sądów!"Źródło: PAP, Fot: Adam Guz
d1hs25h

Akcja została zorganizowana m.in. przez Obywateli RP, KOD, Strajk Kobiet i organizacje sędziowskie. Protestujący chcą zablokować ustawę o Sądzie Najwyższym, która zacznie obowiązywać 3 lipca. Demonstranci chcą, aby KE skierowała ustawę do Trybunału Sprawiedliwości UE, co pozwoli na jej wstrzymanie. W przeciwnym wypadku według autorów manifestacji nastąpi "koniec niezależnego sądownictwa w Polsce".

Protestujący podczas akcji rozwinęli kilkunastometrową flagę UE i 30 m flagę Polski. Na transparentach pojawiły się hasła: "Nie dla politycznych sędziów" czy "Im dalej do Brukseli tym bliżej do Moskwy". Protesty odbyły się też w innych miastach m.in. w Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Opolu, Słupsku, Katowicach, Poznaniu czy Wrocławiu. W Warszawie demonstracje mają odbywać się codziennie przed siedzibą Sądu Najwyższego.

Protesty odbyły się w czasie, gdy w Luksemburgu doszło do wysłuchania Polski ws. praworządności na unijnej naradzie ministerialnej. Protesty przeciwko reformom w polskim sądownictwie swoją kulminację miały podczas wakacji ub.r.

d1hs25h

Zobacz także: Poseł PSL. "Jeśli nie będzie opamiętania, to wszystko skończy się na ulicy"

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hs25h

Podziel się opinią

Share
d1hs25h
d1hs25h
Więcej tematów