Trwa ładowanie...

Manager paryskiej restauracji nie chciał obsłużyć muzułmanek. "Rasiści nie podkładają bomb"

• Manager jednej z restauracji w Paryżu nie chciał obsłużyć dwóch muzułmanek
• Stwierdził przy tym, że "terroryści to muzułmanie i wszyscy muzułmanie to terroryści"
• Mężczyzna wyznał, że jego kolega zginął w zamachu przeprowadzonym przez tzw. Państwo Islamskie
• W niedzielę manager publicznie przeprosił za swoje słowa
• W związku z incydentem prokuratura wszczęła śledztwo ws. dyskryminacji na tle rasowym

Share
Manager paryskiej restauracji nie chciał obsłużyć muzułmanek. "Rasiści nie podkładają bomb"
Źródło: Youtube
d4h4mxl

W jednej z paryskich restauracji odmówiono obsługi dwóm muzułmankom. Manager szczycącej się gwiazdką Michelin restauracji La Cencale w Tramblay-en-France został nagrany, gdy oznajmiał kobietom, że nie zostaną przez niego obsłużone, bo "terroryści to muzułmanie i wszyscy muzułmanie to terroryści".

Gdy klientki stwierdziły, że nie chcą być obsługiwane przez rasistę, mężczyzna odpowiedział, że "rasiści nie podkładają bomb i nie zabijają ludzi". Przypomniał też śmierć księdza, który został niedawno zamordowany przez muzułmańskich ekstremistów w jednym z francuskich kościołów.

W niedzielę mężczyzna wyszedł ludzi protestujących przed zarządzanym przez niego lokalem i przeprosił za swoje słowa. Jak podaje TVN24, wyjaśnił, że "wszystko wymknęło się spod kontroli" po niedawnej próbie wprowadzenia zakazu burkini - okrywającego całe ciało stroju kąpielowego noszonego przez muzułmanki. Manager La Cencale wyznał również, że jego przyjaciel zginął w listopadowym zamachu w Bataclan, którego dokonali członkowie tzw. Państwa Islamskiego.

W związku z incydentem prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie dyskryminacji na tle rasowym. Jak informuje TVN24, sprawie na wniosek rządu przygląda się również organizacja walcząca z rasizmem Dilcra, a także zwalczająca islamofobię CCIF.

d4h4mxl

Podziel się opinią

Share
d4h4mxl
d4h4mxl
Więcej tematów