Trwa ładowanie...

Majówka 2020. Tatry znów otwarte. TPN znosi kolejne obostrzenia

Koronawirus w Polsce doprowadził do zamknięcia Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wraz z pierwszym etapem odmrażania gospodarki jego część została otwarta. Władze TPN wydały komunikat dotyczące dostępności szlaków w majówkę.

Majówka 2020. Tatry znów otwarte. TPN znosi kolejne obostrzeniaŹródło: Getty Images
dqb9qoe

Z komunikatu opublikowanego na facebookowym profilu TPN wynika, że większa liczba szlaków w Tatrach zostanie oddana turystom dopiero po majówce. "Od poniedziałku 4 maja, zgodnie z rządową polityką łagodzenia obostrzeń, Tatrzański Park Narodowy zostaje ponownie udostępniony dla ruchu turystycznego" - brzmi komunikat władz parku.

Majówka 2020. Tatry a odmrażanie gospodarki. Nowe informacje

Znaczna część Tatr jest w dalszym ciągu zamknięta z powodu ogłoszonego w Polsce stanu epidemii. Jak informowaliśmy wcześniej na łamach Wirtualnej Polski, mimo ogłoszenia pierwszego etapu odmrażania gospodarki, władze TPN w ogóle nie chciały go udostępnić zwiedzającym)
. Pierwsi turyści w Tatry ruszyli dopiero 26 kwietnia. Wtedy otwarto szlaki do czterech dolin reglowych.

TPN wydał też szereg zaleceń dotyczących bezpieczeństwa w trakcie przebywania w Tatrach po majówce. Poza obowiązkowym odstępem 2 metrów od innych turystów, zaleca się unikanie ław i stolików na szlakach. Jak informuje TPN, te nie są dezynfekowane.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Kulisy rozmowy posłów Porozumienia z prezydentem Andrzejem Dudą

Majówka 2020. Tatry a odmrażanie gospodarki. Zalecenia

Jak informowało Ministerstwo Zdrowia przy pierwszym etapie odmrażania gospodarki, w lasach i parkach narodowych nie musimy nosić maseczek zasłaniających usta i nos. TPN przypomina jednak, że w Tatrach znajdują są punkty poboru opłat, przy których maseczki stają się obowiązkowe. Warto pamiętać również, że nie wszystkie szlaki po majówce zostaną przywrócone.

dqb9qoe

Majówka 2020. Tatry z limitami wstępu

Na szczęście nie dotknie to najpopularniejszych miejsc w Tatrach. Po majówce ruszy kolej linowa na Kasprowy Wierch. Inaczej wygląda sprawa z Morskim Okiem, do którego trzeba będzie na razie dotrzeć pieszo. Jak informują władze TPN, aktualnie trwają rozmowy z przewoźnikami. Na Morskie Oko i do Doliny Kościeliskiej wprowadzone zostaną też limity wstępu.

Władze TPN w takich przypadkach rekomendują zakup biletów online, co pomoże w zminimalizowaniu ryzyka zakażenia koronawirusem, a także pozwoli usprawnić przepływ turystów w Tatrach.

Źródło: TPN

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dqb9qoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqb9qoe
Więcej tematów