Trwa ładowanie...
d8x3g1u
d8x3g1u

Magdalena Ogórek: KOD zmierza do obalenia legalnego rządu

• Była kandydatka na prezydenta w TVP Info: KOD to ruch antyrządowy
• "KOD nie przedstawił żadnej oferty programowej, tylko sieje ferment antyrządowy"
• Ogórek skrytykowała również działania partii opozycyjnych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d8x3g1u

- Mamy do czynienia z sytuacją, gdzie ruch antyrządowy, jakim jest Komitet Obrony Demokracji, zmierza do obalenia legalnie wybranej władzy, wyłonionej w demokratycznych wyborach. Jeśli mamy komuś przypisywać intencję łamania demokracji, to właśnie Komitetowi Obrony Demokracji - stwierdziła w programie TVP Info "Gość poranka" Magdalena Ogórek.

Była kandydatka na urząd prezydenta krytycznie odniosła się do weekendowej demonstracji Komitetu Obrony Demokracji.- KOD nie przedstawił żadnej oferty programowej, tylko sieje ferment antyrządowy. Proponuję, aby Mateusz Kijowski zweryfikował swoją osobę w wyborach samorządowych i zobaczymy, jaki mandat uzyska od społeczeństwa. Cała opozycja, jakby ją zebrać razem, i tak ma mniejsze poparcie niż rząd Prawa i Sprawiedliwości, dlatego KOD tworzy atmosferę antyrządową - powiedziała Ogórek.

d8x3g1u

Skrytykowała również działania partii opozycyjnych. - Podejrzewam, że opozycja jako całość zje własny ogon. Panowie kręcą się teraz w kółko. Grzegorz Schetyna boryka się z podziałami wewnątrz własnego obozu, co przypomina zjawisko równi pochyłej. Nowemu kołu Europejscy Demokraci nie wróżę wielkiego sukcesu. W moim odczuciu kariera Michała Kamińskiego właśnie się skończyła - oceniła.

- Z kolei Ryszard Petru i jego partia nie mają zupełnie nic do zaproponowania. Wizja Nowoczesnej na przyszłość jest moim zdaniem oderwana od rzeczywistości - mówiła była kandydatka na urząd prezydenta.

Ogórek odniosła się także do dyskusji o zmianach prawa dot. aborcji - Bardzo mi przykro to stwierdzić, ale większość kobiet, które pojawiły się na "czarnym marszu", sprawia wrażenie komitetu wzajemnej adoracji, który nie jest w stanie sformułować żadnego sensownego postulatu - mówiła.

W jej opinii kompromis aborcyjny, który został niegdyś wypracowany, jest satysfakcjonujący. - Aborcja nie może być dostępna na każdym na rogu, na życzenie, tak jak wołają panie z "czarnych marszów". Uważam, że życie poczęte należy chronić. Gdy mamy do czynienia z sytuacją, gdzie kobieta jest ciężko chora na raka, to decyzję urodzenia dziecka zostawiam jej sumieniu - stwierdziła Ogórek.

d8x3g1u

Podziel się opinią

Share

d8x3g1u

d8x3g1u
Więcej tematów