Macierewicz coraz słabszy? Jego ludzie odchodzą

Pozycję szefa MON Antoniego Macierewicza nadszarpnęła seria wizerunkowych wpadek i odwołania współpracowników. Wszystko wskazuje na to, że przed ministrem kolejne problemy i odejście związanego z nim polityka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz jest jednym z ministrów, którzy mogą odejść z rządu.
Antoni Macierewicz jest jednym z ministrów, którzy mogą odejść z rządu. (Forum, Fot: Adam Chełstowski)
WP

Z ustaleń "Wprost" wynika, że do końca grudnia z MON odejść miałby wiceminister Tomasz Szatkowski.

"Już wcześniej chciał zostać ambasadorem przy NATO w Brukseli" - przypomina tygodnik i zauważa,że wówczas te plany zablokował szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Teraz - według "Wprost" - Szatkowski jest zdecydowany na odejście do jednego z państwowych koncernów przemysłu zbrojeniowego.

Zobacz też: Armia marzeń według MON

WP

To już drugi wiceminister, który może opuścić Macierewicza. Niedawno takie rozwiązanie wybrał Wojciech Fałkowski, który został szefem Zamku Królewskiego w Warszawie. To może wskazywać na słabnącą pozycję szefa MON.

WP

- Jego pozycja jest dużo słabsza niż jeszcze rok temu. Na ma swoich posłów, ma fatalne notowania, konflikt z premier - mówi w rozmowie z "Wprost" jeden z polityków.

Do tego dochodzi afera z molestowaniem seksualnym w Żandarmerii Wojskowej, wpadka z brakiem ubrań i sprzętu dla żołnierzy na ćwiczeniach Dragon-17 oraz konflikt w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

WP

Tygodnik wyjaśnia, że Macierewicza może zastąpić na stanowisku wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Polub WP Wiadomości
WP
WP