Trwa ładowanie...
d21smf4

Lublin: Kolejne przypadki zakażenia wśród sióstr zakonnych

Wykryto 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem wśród zakonnic. Tym razem chodzi o Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Łącznie zakażonych jest 13 sióstr, z czego 10 pochodzi ze Zgromadzenie Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie.
Share
Lublin: Kolejne przypadki zakażenia wśród sióstr zakonnych
Lublin: Kolejne przypadki zakażenia wśród sióstr zakonnychŹródło: PAP
d21smf4

Jak przekazała rzecznik lubelskiego sanepidu Magdalena Smolińska-Kornas w rozmowie z radiem Lublin, w sumie w Lublinie w sobotę 18 lipca stwierdzono 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dodała, że 6 osób pochodzi z kwarantanny i miało styczność z zakonnicami.

- Czekamy jeszcze na wyniki badań dzieci, ich rodziców i rodzin z przedszkola, w którym pracują niektóre siostry. Mamy coraz więcej wyników dodatnich, więc krąg osób objętych kwarantanną również się zwiększy – podkreśliła.

W sumie zakażonych jest 13 sióstr, z czego 10 pochodzi ze Zgromadzenie Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie. Pozostałe 3 to właśnie siostry dominikanki. 10 sióstr zakonnych przebywa w szpitalu.

d21smf4

Koronawirus w Polsce. Hospitalizowanych jest osiem sióstr zakonnych

Osiem zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie trafiło do szpitala w związku z zarażeniem koronawiursem. Ich stan jest stabilny. Wszystkie dotychczas wykonane testy wśród osób, które miały kontakt z siostrami są ujemne.

Zobacz też: Odrzucony wniosek ws. Mariusza Kamińskiego. Paweł Szefernaker: To był polityczny teatr opozycji

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio Lublin

d21smf4

Podziel się opinią

Share
d21smf4
d21smf4
Więcej tematów