Trwa ładowanie...
d8aa33z

Łowicz: Episkopat debatuje o bezrobociu

W Łowiczu odbywa się dwudniowe, 313 zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Na miejsce obrad wybrano Łowicz, aby uczcić 900-lecie tutejszego kościoła, obecnie katedry.

d8aa33z
d8aa33z

Biskupi dyskutują o nowym programie katechezy szkolnej i o duszpasterstwie młodzieży. Członkowie Konferencji Episkopatu nie dokończą na tym posiedzeniu prac nad listem pasterskim poświeconym tematyce społecznej, a szczególnie bezrobociu, gdyż nie uczestniczy w nim z powodu choroby biskup Piotr Jarecki.

Arcybiskup Damian Zimoń przyznał, że przygotowywane stanowisko w sprawie bezrobocia jest bardzo potrzebne, gdyż bezrobocie jest w Polsce tak duże, iż nie jest to tylko problem społeczny, ale również moralny.

Arcybiskup podkreślił, że problemu tego nie rozwiążą sami bezrobotni, ale jest to problem całego społeczeństwa. Dodał, że solidaryzm społeczny zobowiązuje ludzi Kościoła, aby potrafili ograniczać bezrobocie i rozwinęli duszpasterstwo bezrobotnych. Zaznaczył, że brak pracy, zwłaszcza długotrwały, powoduje totalną degradację człowieka. (and)

d8aa33z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8aa33z
Więcej tematów