Trwa ładowanie...
d29jim4

Leniwi przeżyją wszystkich

Leniwiec - świetnie mu się żyje
Leniwi ludzie żyją dłużej i są zdrowsi - do takich wniosków doszedł niemiecki naukowiec Peter Axt. Badacz radzi unikać intensywnego wysiłku, takiego jak np. długie bieganie czy ćwiczenia na siłowni. Połowę wolnego czasu powinno się spędzać na nicnierobieniu - uważa Axt.

d29jim4
d29jim4

Niemiecki profesor wydał w tym roku książkę "Radość lenistwa" będącą pochwałą bezczynności. Namawia w niej do długich odpoczynków, które mają zapewnić powolniejsze starzenie. Wspólne dzieło naukowca i jego córki Michaeli ma podtytuł "Jak najlepiej spożytkować swoją energię". Oboje autorzy na każdym kroku podkreślają, że lenistwo jest kluczem do dłuższego życia.

Zbyt duża ilość tłuszczu w organizmie powoduje, że człowiek potrzebuje więcej energii, by podtrzymać życiowe funkcje. I tu jest kłopot; Axt utrzymuje, że mamy ograniczoną ilość energii do dyspozycji i ci, którzy zużyją ją szybciej - żyją krócej.

Profesor za dozwolone uważa niezbyt szybki jogging i spacery kilka razy w tygodniu, ale najbardziej wskazane jest według niego bieganie "refleksyjne", które nie powoduje przyspieszenia pulsu powyżej 120 uderzeń na minutę. Za każdym krokiem możemy powtarzać rytualną mantrę "ommmm" i rozluźnić ciało i umysł - twierdzi Axt.(kar)

d29jim4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29jim4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj