Trwa ładowanie...

Lek na COVID-19. Pfizer twierdzi, że opracował nową pigułkę

Koncern Pfizer przekazał, że opracował nowy lek przeciwko COVID-19. Ma on o 89 proc. zmniejszać ryzyko hospitalizacji i ciężkiego przebiegu choroby u pacjentów z podwyższonym ryzykiem.

Share
Pfizer o leku przeciwko COVID-19 Pfizer o leku przeciwko COVID-19 Źródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d3wyiei

Informację o nowym leku Pfizera przekazała agencja Bloomberg. Według koncernu ten środek farmakologiczny ma zmienić nie tylko sposób leczenia COVID-19, a także przebieg pandemii koronawirusa.

Nowy lek na COVID-19

W wydanym oświadczeniu spółka przekazała, że nie przyjmuje już nowych pacjentów do badania klinicznego nad lekiem Paxlovid.

Koncern chce jak najszybciej przedstawić wyniki swoich badań amerykańskim organom, które regulują rynek farmaceutyczny, aby dopuścić swój lek do obrotu.

d3wyiei

W oświadczeniu spółki przekazano również wyniki badań. 0,8 proc. pacjentów, którzy otrzymali Paxlovid, w ciąg trzech dni od wystąpienia objawów musiało trafić na leczenie do szpitala. Jak wskazano, były to 3 przypadki na 389 osób. Nikt z badanych pacjentów, którzy otrzymywali lek, nie zmarł.

Inaczej było u grupy osób, która dostawała placebo. W tym przypadku odsetek hospitalizacji lub zgonów wzrósł do 7 proc. Było to 27 osób na 385 badanych.

Podobnie wyniki zostały uzyskane, gdy lek rozpoczęto podawać po pięciu dniach od wystąpienia objawów.

Zobacz też: Prof. Simon o proteście medyków. Jednoznaczne stanowisko

Koronawirus w Polsce. Padł rekord 4. fali

Do Polski dotarła czwarta fala koronawirusa. W piątek odnotowano kolejny rekord. Służby sanitarne przekazały, że ostatniej doby przybyły 15 904 nowe zakażenia.

d3wyiei

"Z powodu COVID-19 zmarło 39 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 113 osób" - przekazał resort zdrowia.

Przeczytaj też:

Źródło: Bloomberg, Ministerstwo Zdrowia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3wyiei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wyiei
d3wyiei
Więcej tematów