Trwa ładowanie...

Lech Wałęsa w szpitalu. Były prezydent ma poważny problem

Lech Wałęsa miał wziąć udział w kontrmanifestacji podczas miesięcznicy smoleńskiej. Trafił jednak do szpitala w Gdańsku. Pojawiły się głosy, że były prezydent stchórzył. Okazuje się jednak, że problemy zdrowotne Wałęsy są bardzo poważne.
Share
Lech Wałęsa
Lech WałęsaŹródło: Agencja Gazeta
dnhesyt

Były prezydent trafił do kliniki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 8 lipca. Wcześniej szumnie zapowiadał swój udział na kontrmiesięcznicy. Ale lekarze powiedzieli "nie" i kazali mu leżeć.

Jak wyjaśnił Jarosław Wałęsa, jego ojciec ma poważne problemy z krążeniem. Koniec końców Lech Wałęsa na kontrmanifestacje nie dotarł, ale wcześniej wystosował apel. Teraz dowiadujemy się, że problemy zdrowotne byłego prezydenta to nie przelewki.

dnhesyt

- Pierwsze od dawna aż tak twarde lądowanie w szpitalu - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl osoba z bliskiego otoczenia Lecha Wałęsy. Byłemu prezydentowi bardzo spuchły nogi i dlatego szybko trafił na oddział.

Informator wyjaśnia, że Wałęsa "bywa w szpitalach, żeby zmienić bateryjki w rozruszniku albo zrobić jakieś badania, ale poprzednio dość poważna sytuacja to była chyba z 7-8 lat temu".

Poważne problemy Wałęsy. "Strasznie skacze mu ciśnienie, skoki są olbrzymie"

- Trwają badania. Powoli, ale wszystko będzie w porządku. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie wyjdzie - pewnie pod koniec tygodnia. Jest niepokój. On jednak mówi, że jest dobrze - zdradza Krzysztof Pusz, jeden z najbliższych współpracownik Wałęsy. Wedle rozmówców Gazeta.pl, stanem zdrowia byłego prezydenta jest mocno zaniepokojona jego żona - Danuta.

dnhesyt

Lech Wałęsa ma 74 lata, choruje na cukrzycę i ma problemy kardiologiczne. - Strasznie skacze mu ciśnienie. Skoki są olbrzymie i nie mogą mu ich ustabilizować. Jak to się uda, to powinno być już w porządku - wyjawia informator.

Zaskakująca decyzja. Wałęsa chce pojawić się na sierpniowej kontrmanifestacji

Były prezydent Lech Wałęsa poinformował, że planuje pojawić się na sierpniowej kontrmanifestacji podczas miesięcznicy smoleńskiej. Powiedział, że decyzja należy do lekarzy, którzy mogą pozwolić mu "wzmocnić działania, by jak najszybciej PiS odsunąć od władzy".

- Trzeba podnieść zorganizowanie społeczeństwa i przygotować wszelkie poprawki po PiS i czekać, aż się wyłożą, bo inaczej tu się nie da. Trzeba by się licytować z nimi - stwierdził Wałęsa w TVN24.

dnhesyt

Podziel się opinią

Share
dnhesyt
dnhesyt
Więcej tematów