Trwa ładowanie...

Kuriozalna wpadka renomowanego dziennika. Pomylili Andrzeja Dudę z... Władimirem Putinem

Na Twitterze kultowego "New York Timesa" znalazło się zdjęcie wykonane podczas uścisków dłoni Andrzejem Dudą z Donalda Trumpa podczas jego wizyty w Warszawie. Nie ma jednak powodów do dumy. Polski prezydent został podpisany jako... Władimir Putin.

Share
Kuriozalna wpadka renomowanego dziennika. Pomylili Andrzeja Dudę z... Władimirem Putinem
Źródło: PAP
dlp60a3

Spotkanie "w cztery oczy" Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą było jednym z głównych punktów programu czwartkowej wizyty prezydenta USA w Polsce. Trump wziął także udział w szczycie państw Trójmorza oraz wygłosił przemówienie na pl. Krasińskich w Warszawie. Wizyta była szeroko komentowana w mediach.

Zobacz: O czym Donald Trump rozmawiał z Andrzejem Dudą?

Nie był to jednak jedyny element podróży Trumpa do Europy. Prezydent USA prosto z Warszawy poleciał do Hamburga, gdzie uczestniczył w szczycie grupy G20. Tam po raz pierwszy spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

dlp60a3

Post-wpadka

I właśnie te dwa wydarzenia pomylili dziennikarze "NYT". Relację ze spotkania Trumpa z Putinem zilustrowali zdjęciem... Andrzeja Dudy. Błąd wychwycił m.in. dziennikarz "Time'a" Ian Bremmer.

Internauci nie kryli zdziwienia faktem, iż popularnemu dziennikowi mogła się przytrafić wpadka tak ogromnej wagi. "NYT" szybko się zreflektował. Błędne nazwiska w artykule zostały zmienione, a sam post-wpadka zniknął z Twittera.

Nie pierwszy raz

To nie pierwszy kuriozalny błąd zagranicznych mediów dotyczący spotkania Dudy z Trumpem. W czwartek "The Independent" opublikował na swoim profilu na Facebooku transmisję z konferencji prezydentów. Andrzej Duda został wtedy podpisany jako... premier. O wpadce brytyjskiego dziennika informowała na Twitterze Róża Thun, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

dlp60a3

Podziel się opinią

Share
dlp60a3
dlp60a3
Więcej tematów