Trwa ładowanie...

Absurdalny wpis przed 1 listopada. "Małopolska kurator odleciała"

Kurator Nowak znowu wywołała dyskusję na Twitterze. Tym razem wykorzystała 1 listopada, by głosić swoje tezy. "Wyrzućmy do kosza bzdury o klimacie, eksperymenty z płciami" - napisała na portalu społecznościowym.

Małopolska kurator oświaty Barbara NowakMałopolska kurator oświaty Barbara NowakŹródło: PAP
d4e8k8p

Barbara Nowak to kurator oświaty z Małopolski. Znana jest z kontrowersyjnych tez i wpisów na Twitterze, które bardzo często wpisują się w retorykę polskiej prawicy i ministra edukacji Przemysława Czarnka.

Tym razem Nowak wykorzystała zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych, kiedy to Polacy wspominają zmarłych i odwiedzają groby swoich przodków.

"Niedługo Święto Wszystkich Świętych. Zaprośmy ich do domów, na polskie ulice. Niech oczyszczą je z niewoli ekologizmów, haseł mordowania najsłabszych, demoralizowania ludzi. Wyrzućmy do kosza bzdury o klimacie, eksperymenty z płciami. Wolność, a nie niewola jest nam dana od Boga" - napisała kurator na Twitterze.

Pod jej postem pojawiła się fala komentarzy. Polacy aktywni w serwisie nie dowierzają, że Nowak wypisuje tam takie twierdzenia i uważają, że "małopolska kurator odleciała".

d4e8k8p

"Czy ktoś Panią kontroluje? Jest Pani Kuratorem Oświaty, osobą publiczną i takie treści Pani podaje. Proszę się zastanowić nad sobą", "Ekologizmów? Bzdury o klimacie? Eksperymenty z płciami? Nawet w tym ostatnim się pani myli - wolności nikt nam nie da, jeśli sami jej sobie nie weźmiemy lub nie wywalczymy", "Kurator oświaty nawołująca do zabobonów, podważająca idee ekologizmu, odczłowieczająca ludzi; takie rzeczy tylko w państwie rządzonym przez PiS" - to jedne z wielu opinii, które pojawiły się w odpowiedzi na wpis.

Na słowa Barbary Nowak zareagowali też politycy.

"Teraz ta Pani ma zadecydować wg #lexCzarnek 2.0, czy na wniosek rodziców, dzieci mogą mieć w szkole zajęcia z WWF o ekologii" - zauważyła Katarzyna Lubnauer.

"Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy. Adam Mickiewicz, Dziady. Część IV" - skomentował Michał Szczerba

"Pytacie, co złego w #LexCzarnek - otóż to, że władza w szkole zamiast do rodziców, pedagogów czy społeczności szkolnej wpadnie w ręce osób walczących z wiedzą, nauką i wolnością. Przecież to nie niedopatrzenie, że nadal jest kuratorem" - stwierdziła Barbara Nowacka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

O kurator znów głośno. "To mnie przeraża'

Kontrowersyjne wpisy Barbary Nowak

To nie pierwszy raz, gdy Barbara Nowak pisze o wierze lub religii w internecie. Na początku miesiąca stwierdziła, że "ratunkiem dla Polski jest modlitwa różańcowa".

d4e8k8p

"Wątpiącym w moc RÓŻAŃCA przypominam w miesiącu Maryi 3 cuda różańcowe: - nawrócenia heretyków z Albi przez św. Dominika, - ocalenie jezuitów po wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie, - wyzwolenie Austrii z obecności Sowietów. I dziś ratunkiem dla Polski jest MODLITWA RÓŻAŃCOWA!" - brzmiał wpis z 2 października.

Z kolei we wrześniu kurator uderzyła z uczniów z niepełnosprawnościami. Wówczas napisała, że "równe traktowanie wszystkich to lewacka utopia. W szkole jej emanacją jest edukacja włączająca. Tylko część dzieci ze specjalnymi potrzebami radzi sobie w szkole masowej. Forsowanie inkluzji przez Europejską Agencję ds. Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej szkodzi wszystkim dzieciom!".

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ

Czytaj też:

d4e8k8p
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4e8k8p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e8k8p
Więcej tematów