Trwa ładowanie...

Doigrała się. Sąd zdecydował w sprawie kurator Barbary Nowak

Znana z kontrowersyjnych opinii małopolska kurator oświaty tym razem będzie musiała wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. Barbara Nowak została pozwana przez działaczy Związku Nauczycielstwa Polskiego za wypowiedź na temat strajku ZNP. Sąd zdecydował właśnie, że kurator musi za nią przeprosić. Wyrok jest prawomocny.

Doigrała się. Sąd zdecydował w sprawie kurator Barbary NowakDoigrała się. Sąd zdecydował w sprawie kurator Barbary NowakŹródło: PAP
d2eekqp
d2eekqp

Wiosną 2019 roku, podczas przeprowadzania egzaminu dojrzałości, do 122 szkół w całej Polsce ktoś wysłał e-maile o podłożonym na terenie placówki ładunku wybuchowym. Na szczęście wszystkie alarmy okazały się nieprawdziwe. W wielu szkołach matury rozpoczęły się jednak z opóźnieniem.

Barbara Nowak powiedziała wówczas, że wszczynanie takich fałszywych alarmów to "metody, które stosują tylko terroryści". - To kolejne potwierdzenie, że trwające od 8 kwietnia akcje strajkowe w szkołach, były elementem konsekwentnie realizowanego planu destabilizacji państwa polskiego. Atak na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Czy jest jeszcze jakaś granica w walce o władzę? - komentowała dla portalu wpolityce.pl.

Jej zdaniem wzorem "dla konstruktorów destabilizacji jest system totalitarny i mechanizmy komunistycznego czy faszystowskiego ustroju, gdzie człowiek się nie liczy, a ważny jest cel".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: "Król jest nagi". Macierewicz ukrył fakty ws. katastrofy smoleńskiej?

Barbara Nowak ma przeprosić ZNP. Jest decyzja sądu

W październiku 2021 roku przeprosić małopolskiej kurator nakazał już Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jednak nie był prawomocny i Nowak się od niego odwołała.

d2eekqp

Teraz Sąd Apelacyjny zgodził się z poprzednim wyrokiem i nakazał Barbarze Nowak, by na własny koszt na portalu wpolityce.pl oraz Facebooku opublikowała przeprosiny następującej treści:

"Niniejszym oświadczam, że moje stwierdzenie jakoby organizowany przez ZNP w kwietniu 2019 roku strajk był jednym z elementów konsekwentnie realizowanego planu destabilizacji państwa polskiego obejmującego m.in. alarmy bombowe w szkołach jest twierdzeniem nieprawdziwym. Za podanie tej nieprawdziwej i naruszającej dobra osobiste ZNP informacji związek ten przepraszam. ZNP przepraszam także za moje twierdzenie, jakoby organizujący strajk działacze ZNP wzorowali się na totalitarnych systemach takich jak komunizm i faszyzm".

Wyrok Sądu Apelacyjnego jest prawomocny.

Źródło: Związek Nauczycielstwa Polskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2eekqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eekqp
Więcej tematów