Trwa ładowanie...

Kulisy rozmowy opozycji z prezydentem Andrzejem Dudą. "Mówił jak w TVP"

Stanisław Tyszka z Kukiz'15 był jednym z uczestników spotkania polityków opozycji z prezydentem. Opowiedział o kulisach rozmów. Przyznał też, że "trochę uderzające" było dla niego to, w jaki sposób zaprezentował się Andrzej Duda.

Kulisy rozmowy opozycji z prezydentem Andrzejem Dudą. "Mówił jak w TVP"Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d1r7em3
d1r7em3

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z politykami wszystkich ugrupowań. Powód: dyskusja o reformie wymiaru sprawiedliwości. Jak wyglądała rozmowa?

Zdaniem Stanisława Tyszki prezydent podjął decyzję ws. reformy sądownictwa jeszcze przed spotkaniem z opozycją. Polityk Kukiz'15 ma wrażenie, że Duda podpisze ustawę dyscyplinującą sędziów.

Tyszka w rozmowie z Radiem Zet podkreślił, że decyzja Dudy jest zła. - Nie służy obywatelom, tylko rządowi, Ministerstwu Sprawiedliwości, które dąży do poszerzenia zakresu swojej władzy, do władzy absolutnej - ocenił.

Zobacz też: Radosław Fogiel krytycznie o wypowiedzi Tomasza Grodzkiego

Jak zachowywał się Duda? - Po tym, jak wszyscy przedstawili swoje stanowiska, prezydent wygłosił swoje, dość długie - zdradził Tyszka. Powiedział też, że prezydent "mówił narracją, którą słyszymy codziennie w Telewizji Polskiej". - Było to dla mnie trochę uderzające - dodał.

d1r7em3

Tyszka zaznaczył, że Kukiz'15 i Koalicja Polska uważają, że potrzebna jest głęboka reforma wymiaru sprawiedliwości. - Wręczyłem panu prezydentowi pomysł powołania sędziów pokoju. Po raz kolejny przyznał mi rację - i nic - powiedział. Jak zaznaczył, jest przeciwny przypisywaniu odpowiedzialności zbiorowej całemu środowisku sędziowskiemu.

O niezadowoleniu opozycji ze spotkania z prezydentem donosił też Borys Budka. "Spotkanie w Kancelarii Prezydenta bez jakichkolwiek konstruktywnych ustaleń. Argumenty, którymi się posługiwał prezydent, były powtórzeniem narracji ministra Ziobro. Szkoda, gdy ponad konstytucją stawia się interes polityczny" - napisał naTwitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r7em3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r7em3
Więcej tematów