Trwa ładowanie...

Ksiądz zaatakowany na plebanii. Policja szuka napastników

Nieznani sprawcy zaatakowali katolickiego księdza na plebanii w Dmeninie. - Udało mu się w porę zamknąć drzwi i schronić w środku - informuje nadkom. Aneta Wlazłowska. Straty oszacowano na 2 tys. złotych.

Ksiądz został uderzony w twarz na plebanii parafii w Dmeninie Ksiądz został uderzony w twarz na plebanii parafii w Dmeninie Źródło: Wikipedia
d4eg4wn
d4eg4wn

Pod osłoną nocy z 11 na 12 września dwie osoby zakradły się na teren plebanii przy parafii pw. św. Szymona i Judy Tadeusza we wsi Dmenin, która leży na terenie gm. Kodrąb w woj. łódzkim.

- Księdza zaalarmował dźwięk zrzucanych donic i innych elementów ogrodowych - przekazała Wirtualnej Polsce nadkom. Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. - Kiedy wyszedł, żeby zobaczyć co się dzieje, został uderzony przez jednego ze sprawców. Udało mu się w porę zamknąć drzwi i schronić w środku - dodała.

Napastnicy uciekli, a kapłan wezwał rodzinę, która udzieliła mu pomocy i zawiozła do szpitala. Tam stwierdzono powierzchowne obrażenia twarzy.

Ważny temat: Władze USA przekreśliły Polskę? Były ambasador stawia sprawę jasno

Dmenin. Policja szuka sprawców napaści na księdza

W poniedziałek, 13 września, sprawę zgłoszono śledczym, którzy zabezpieczyli kartę informacyjną ze szpitala, a także przeprowadzili oględziny na plebanii. Straty oszacowano na 2 tys. złotych. Najdroższym przedmiotem były zniszczone okulary księdza.

d4eg4wn

- Musimy ustalić, czy miejsce ataku było objęte monitoringiem. Przesłuchujemy świadków i prowadzimy czynności, które mają doprowadzić do ujęcia sprawców -  podkreśla nadkom. Aneta Wlazłowska.

Nie wiadomo, jaki był motyw napaści na plebanię w Dmeninie. Niewykluczone jest tło rabunkowe, prywatne zatargi z księdzem lub atak chuligański.

Osoby, które mogą pomóc w rozpoznaniu napastników, powinny skontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Radomsku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4eg4wn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eg4wn
Więcej tematów