Trwa ładowanie...
do5hba4

Ksiądz poraził turystę paralizatorem, został skazany. Ale kary nałożonej przez sąd nie wykonuje

Proboszczowi sanktuarium na Górze Iglicznej nie spodobało się, że mężczyzna wszedł do świątyni z psem. Dlatego zaatakował go paralizatorem. Sąd skazał go na 10 miesięcy prac społecznych, ale ksiądz kary nie wykonuje. Dlaczego?
Share
Ksiądz Andrzej A. dwukrotnie poraził mężczyznę paralizatorem
Ksiądz Andrzej A. dwukrotnie poraził mężczyznę paralizatoremŹródło: East News, Fot: Wojciech Traczyk
do5hba4

Chodzi o wydarzenia z czerwcu 2016 roku. Turysta wszedł do sanktuarium "Marii Śnieżnej" razem ze swoim yorkiem. Proboszcz upomniał mężczyznę, że istnieje zakaz wprowadzania zwierząt do świątyni. Mężczyzna wziął psa na ręce, ale nie opuścił terenu przykościelnego.

Wtedy zaatakował go ksiądz Andrzej A. i dwukrotnie poraził go paralizatorem w brzuch. Wszystko uwieczniła kamera monitoringu. Na miejsce wezwano pogotowie oraz pogotowie. Ranny turysta trafił do szpitala, ale został także ukarany mandatem. Z kolei księdzem zajął się prokurator.

Jak działa paralizator? Zobacz wideo

Sąd Rejonowy w Kłodzku skazał duchownego na 10 miesięcy prac społecznych. Dodatkowo miał zapłacić pokrzywdzonemu 10 tys. zł. i pokryć koszty procesu sądowego w wysokości 3 tys. zł. Okazuje się jednak, że ksiądz nie wykonuje kary nałożonej na niego przez sąd.

do5hba4

"Miejsce wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne nie zostało wyznaczone, albowiem kurator wystąpił z wnioskiem o zwieszenie postępowania wykonawczego" - powiedział "Gazecie Wyborczej" Marcin Pernach, zastępca kierownika wydziału administracyjnego sądu.

   google maps
Źródło: google maps

Powodem ma być stan zdrowia skazanego księdza. Jeśli biegły potwierdzi, że ksiądz nie może odpracować kary, sąd zwolni go z tego obowiązku. Jak ustaliła "GW", ksiądz Andrzej A. - mimo rzekomo złego stanu zdrowia - nadal wykonuje pracę kustosza w sanktuarium.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do5hba4

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

do5hba4

Podziel się opinią

Share
do5hba4
do5hba4
Więcej tematów