Trwa ładowanie...
d26c1d0

Ksiądz poraził turystę paralizatorem. Właśnie usłyszał wyrok

Proboszczowi sanktuarium na Górze Iglicznej (woj. dolnośląskie) nie spodobało się, że mężczyzna wszedł do świątyni z psem. We wtorek sąd skazał duchownego na dziesięć miesięcy prac społecznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zapis wydarzenia został utrwalony na monitoringu
Zapis wydarzenia został utrwalony na monitoringu (iStock.com, Fot: ferar)
d26c1d0

W czerwcu 2016 r. turysta wszedł do sanktuarium "Marii Śnieżnej" razem ze swoim yorkiem. Proboszcz upomniał mężczyznę, że istnieje zakaz wprowadzania zwierząt do świątyni. Turysta zignorował jednak reprymendę, co rozzłościło księdza - informuje tvn24.pl.

Mężczyzna został porażony paralizatorem, co potwierdziły nagrania z monitoringu. We wtorek Sąd Rejonowy w Kłodzku skazał duchownego na dziesięć miesięcy prac społecznych. Dodatkowo ma zapłacić pokrzywdzonemu 10 tys. zł. i pokryć koszty procesu sądowego w wysokości 3 tys. zł.

Zobacz również: Jak działa paralizator

- Oskarżony jest osobą duchowną, która ma głosić zasady wiary chrześcijańskiej, ale absolutnie w taki sposób oskarżony się nie zachował. W dodatku zrobił to na oczach jego dzieci - argumentowała wyrok sędzia. - Takie mamy sądy - skomentował karę ksiądz. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: tvn24.pl.

d26c1d0

Podziel się opinią

Share
d26c1d0
d26c1d0
Więcej tematów