Trwa ładowanie...

Ksiądz poraził turystę paralizatorem. Właśnie usłyszał wyrok

Proboszczowi sanktuarium na Górze Iglicznej (woj. dolnośląskie) nie spodobało się, że mężczyzna wszedł do świątyni z psem. We wtorek sąd skazał duchownego na dziesięć miesięcy prac społecznych.

Share
Ksiądz poraził turystę paralizatorem. Właśnie usłyszał wyrok
Źródło: iStock.com, Fot: ferar
d4gk55h

W czerwcu 2016 r. turysta wszedł do sanktuarium "Marii Śnieżnej" razem ze swoim yorkiem. Proboszcz upomniał mężczyznę, że istnieje zakaz wprowadzania zwierząt do świątyni. Turysta zignorował jednak reprymendę, co rozzłościło księdza - informuje tvn24.pl.

Mężczyzna został porażony paralizatorem, co potwierdziły nagrania z monitoringu. We wtorek Sąd Rejonowy w Kłodzku skazał duchownego na dziesięć miesięcy prac społecznych. Dodatkowo ma zapłacić pokrzywdzonemu 10 tys. zł. i pokryć koszty procesu sądowego w wysokości 3 tys. zł.

Zobacz również: Jak działa paralizator

- Oskarżony jest osobą duchowną, która ma głosić zasady wiary chrześcijańskiej, ale absolutnie w taki sposób oskarżony się nie zachował. W dodatku zrobił to na oczach jego dzieci - argumentowała wyrok sędzia. - Takie mamy sądy - skomentował karę ksiądz. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: tvn24.pl.

d4gk55h

Podziel się opinią

Share
d4gk55h
d4gk55h
Więcej tematów