Trwa ładowanie...

Krzysztof Ziemiec poprowadzi szkolenia z etyki dziennikarskiej

Ludzie pracujący przy "Wiadomościach" czy "Panoramie" mają obowiązkowo przejść szkolenia z etyki dziennikarskiej. Jednym z wykładowców będzie prezenter "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec - informuje "Gazeta Wyborcza".

Krzysztof Ziemiec poprowadzi szkolenia z etyki dziennikarskiejŹródło: PAP
d3wdnmd

Decyzję o szkoleniach podjęła dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, która odpowiada m.in. za czołowe programy informacyjne TVP i TVP Info. Szkolenia mają potrwać kilka tygodni, ich tematem będą zasady etyki dziennikarskiej, przepisy dotyczące nieuprawnionego przekazu handlowego i prawo do wizerunku.

ZOBACZ VIDEO: Prezenter TVP w refleksyjnym nastroju: Najważniejsze, by zostawić po sobie ślad

Nie jest jeszcze znana pełna lista prowadzących szkolenia. Według "GW" znajdzie się wśród nich prezenter "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec. Ten wybór budzi kontrowersje, bo Ziemiec kojarzony jest z reprezentowaniem materiałów telewizji, w których pojawiają się niedomówienia lub ataki na opozycję czy uchodźców.

Na szkolenia zdecydowano się niedługo po aferze z tekstem Ziemowita Kossakowskiego, który twierdził, że protestujący lekarze-rezydenci jedzą kawior i udają się na zagraniczne wycieczki. Jego tekst był niezgodny z prawdą, za co został odsunięty od pełnienia obowiązków.

d3wdnmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wdnmd
Więcej tematów