Trwa ładowanie...

Krzeszów. Nocna akcja GOPR. 72-latka zgubiła się na szlaku w górach

Mieszkanka Mikołowa wyszła na grzyby. W trakcie wędrówki straciła orientację. Zgubiła również telefon, a nie miała latarki. Wychłodzoną kobietę znalazł po kilku godzinach ratownik GOPR.
Share
Mieszkanka Mikołowa została znaleziona przez ratowników GOPR na szlaku Krzeszów - Leskowiec
Mieszkanka Mikołowa została znaleziona przez ratowników GOPR na szlaku Krzeszów - LeskowiecŹródło: GOPR Beskidy, Fot: T. Lipka
d2zsnxm

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych. 72-letnia mieszkanka Mikołowa wyszła na grzyby w Krzeszowie (woj. małopolskie). W trakcie wędrówki straciła orientację. Zgubiła również telefon, a poruszała się bez latarki.

Poszukiwania starszej kobiety rozpoczęły się około godziny 19.45. Po mniej więcej dwóch godzinach 72-latkę napotkał na czerwonym szlaku Krzeszów - Leskowiec ratownik GOPR na quadzie.

d2zsnxm

Poszukiwana była wychłodzona, ale w dobrej kondycji. Została przetransportowana samochodem terenowym z gór w bezpieczne miejsce, gdzie czekała na nią rodzina. Wszystkie działania zostały zakończone po północy.

W akcji ratunkowej udział wzięło 20 ratowników oraz policja, straż pożarna i Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza. W poszukiwaniach wykorzystano siedem quadów i trzy samochody terenowe.

    GOPR Beskidy
Źródło: GOPR Beskidy, Fot: T. Lipka

Zobacz też: Jarosław Kaczyński czeka w kolejce na zabieg kolana. Wiemy, jak długo

Źródło: GOPR Beskidy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zsnxm

Podziel się opinią

Share
d2zsnxm
d2zsnxm
Więcej tematów