Trwa ładowanie...
d1b9hvu

Krystyna Pawłowicz została sędzią TK. "Było ważne przemówienie"

"Były media i błysk fleszy. A teraz służba Polsce" - podsumowuje czwartkową uroczystość w Belwederze Krystyna Pawłowicz. Była posłanka została sędzią Trybunału Konstytucyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz została zaprzysiężona na sędziego TK
Krystyna Pawłowicz została zaprzysiężona na sędziego TK (PAP, Fot: Roman Zawistowski)
d1b9hvu

"Dziś, 5 XII po płd., w rocznicę urodzin Marsz. J. Piłsudskiego - więc w Belwederze - Prezydent A. Duda przyjął ślubowanie od wskazanych przez Sejm trzech nowych sędziów TK" - napisała na Twitterze w czwartek późnym wieczorem Krystyna Pawłowicz.

Była posłanka dodała, że wysłuchała "ważnego przemówienia Prezydenta nt. wymiaru sprawiedliwości". "Były media i błysk fleszy. A teraz służba Polsce" - zaznaczyła. W czwartek na nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego zaprzysiężono także Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelinę.

TVN24 podkreślił fakt, że uroczystość nie odbywała się w Pałacu Prezydenckim i została przeprowadzona bez udziału mediów.

d1b9hvu

Beata Kempa: Tusk ma spaloną ziemię w PO. Schetyna o to zadbał

Pawłowicz, Piotrowicz i Stelina zastępują sędziów: Stanisława Rymara, Piotra Tuleję i Marka Zubika, którzy zostali wybrani w 2010 roku i właśnie zakończyli swoją kadencję.

d1b9hvu

- Trudno, zostali wybrani. Za ten grzech niech pokutują sumienia posłów, którzy głosowali za nimi, ale również prezydenta, który był kompletnie bierny w tej kwestii - skomentował sytuację sędzia TK w stanie spoczynku prof. Andrzej Rzepliński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1b9hvu

d1b9hvu
d1b9hvu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów