Trwa ładowanie...
dao2klz

Krystyna Pawłowicz pisze o "bezwstydzie". Internauci reagują

Krystyna Pawłowicz stanęła w obronie Andrzeja Dudy. Kandydatkę PO na prezydenta nazwała "bezwstydną marionetką". Według internautów takie wypowiedzi licują z powagą funkcji sędziego TK. Pytają, czy tzw. ustawa kagańcowa obejmie również Pawłowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz, mimo protestów, została sędzią TK
Krystyna Pawłowicz, mimo protestów, została sędzią TK (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
dao2klz
  • Nie milkną echa mocnych słów Andrzeja Dudy o sędziach
  • Na krytykę słów prezydenta zareagowała Krystyna Pawłowicz
  • Teraz sama jest krytykowana

"Wstydem, proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani bezwstyd, bezwstyd bezkrytycznej marionetki, bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia 'prezydentem'... Litość" - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. W ten sposób odniosła się do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Internauci nie przeszli obojętnie obok słów sędzi TK.

"Sędzia TK - niezależny, apolityczny, nieskazitelnego charakteru? Ta pani sędzia chyba stanie się symbolem 'dobrej zmiany' w sądownictwie. A może PIS potrzebuje ustawy kagańcowej , żeby powstrzymać od Twittera Krystynę Pawłowicz?" - zapytała Katarzyna Lubnauer.

dao2klz

Ideał sędziego TK właśnie sięgnął bruku" - ocenił z kolei Maciej Lasek. Odpowiedział mu Tomasz Siemoniak. "W pisowskim 'Trybunale Konstytucyjnym' jest także wulgarny hejter Muszyński, pani Przyłębska od obiadów i prokurator z PZPR Piotrowicz. Ten bruk to nic nowego" - zaznaczył.

Zobacz też: Dlaczego prezydent Andrzej Duda krytykuje sędziów? Jego były rzecznik odpowiedziałł

Do sprawy odnieśli się też dziennikarze. "Temperament polityczny jak na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, trzeba przyznać, niespotykany do tej pory" - napisał Patryk Słowik. "Czy do takich wpisów nowe przepisy dyscyplinujące sędziów też mają zastosowanie? Niestety znam odpowiedź..." - stwierdził Kamil Sikora.

"Widzę, że w ramach swojej nowej misji w TK pani prof. Pawłowicz utrwala swój wizerunek osoby wstrzemięźliwej w słowach i wypowiedziach. Prosimy o więcej" - dodał Łukasz Warzecha.

dao2klz

Skąd ten wpis Pawłowicz?

Wszystko zaczęło się od mocnych słów prezydenta o sędziach. Andrzej Duda zarzucił im łamanie prawa, norm moralnych i bezkarność.

Kandydatka PO na prezydenta oceniła Dudę za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Wstyd to pojęcie obce dla prezydentury Andrzeja Dudy. Jej symbolem będzie wielokrotne złamanie konstytucji, przyjęcie ślubowania od Piotrowicza i Pawłowicz, skandaliczne ataki na sędziów. I te słowa, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków. Wstyd!" - napisała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dao2klz

Podziel się opinią

Share

dao2klz

dao2klz
Więcej tematów