Trwa ładowanie...
ycipk-35hlto

Krystyna Pawłowicz o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Mocny wpis sędzi TK

Krystyna Pawłowicz zareagowała na krytykę prezydenta w wykonaniu m.in. Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego nazwała ją na Twitterze "bezkrytyczną marionetką" oraz "nieudanym socjologiem z infantylnymi pretensjami do bycia 'prezydentem'".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz (PAP)
ycipk-35hlto

Prezydent Andrzej Duda skrytykował środowisko sędziów w najnowszym wywiadzie dla TVP Info. Zarzucił im łamanie prawa, norm moralnych i bezkarność. To jednak nie wszystko. Duda był również pytany o wypowiedź I prezes SN sędzi Małgorzaty Gersdorf, która nowelizację ustaw sądowych nazwała "ustawą kagańcową".

- Pani prezes Gersdorf opowiada – w szczególności za granicą – o Polsce takie rzeczy, że powiem tak: wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się I prezesem SN, może o polskim państwie poza granicami kraju opowiadać takie rzeczy - mówił prezydent na antenie TVP Info.

ycipk-35hlto

Teraz do tych słów odniosła się m.in. kandydatka PO wyborach prezydenckich 2020, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zobacz też: Posłowie nie powstrzymali "ustawy kagańcowej". Donald Tusk: dali ciała

Kidawa-Błońska stwierdziła, że "wstyd to pojęcie obce dla prezydentury Andrzeja Dudy". "Jej symbolem będzie wielokrotne złamanie konstytucji, przyjęcie ślubowania od Piotrowicza i Pawłowicz, skandaliczne ataki na sędziów. I te słowa, że nie jest Prezydentem wszystkich Polaków. Wstyd!" - czytamy we wpisie posłanki KO.

ycipk-35hlto

Krystyna Pawłowicz odpowiada. Mocny wpis na Twitterze

Ten post skomentowała Krystyna Pawłowicz, od której prezydent Duda niedawno odebrał ślubowanie na sędzię Trybunału Konstytucyjnego.

"Wstydem,proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani BEZWSTYD;bezwstyd bezkrytycznej marionetki,bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia „prezydentem”...Litość" - napisała Pawłowicz (pis. oryg. - przyp. red.).

ycipk-35hlto

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-35hlto

ycipk-35hlto
ycipk-35hlto
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów