Trwa ładowanie...

KRS dziękuje Andrzejowi Dudzie za zawetowanie ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS

Sędziowie przyjęli uchwałę dzień po decyzji prezydenta. KRS podkreśla w uchwale, że chce współpracować z Andrzejem Dudą w tworzeniu projektów nowych przepisów dotyczących funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.
Share
KRS dziękuje Andrzejowi Dudzie za zawetowanie ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d1apbcz

W przyjętej uchwale, KRS podkreśla, że kompetencje władzy wykonawczej w stosunku do władzy sądowniczej należą do prezydenta, a nie ministra sprawiedliwości.

KRS przyjął też drugą uchwałę. Dziękuje w niej wszystkim osobom, które manifestowały w obronie niezależności sądów. "Krajowa Rada Sądownictwa wyraża podziękowanie wszystkim Obywatelom, którzy w ostatnich dniach opowiedzieli się po stronie podstawowych wartości konstytucyjnych takich jak wolność, równość, godność człowieka oraz niezależność sądów i stanęli zdecydowanie w ich obronie" – napisano w uchwale.

Kolejny dzień protestów przed Pałacem Prezydenckim

W poniedziałek Andrzej Duda zdecydował o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. Według prezydenta nie ma w Polsce tradycji, w której prokurator generalny wpływa na pracę SN. Zapowiedział też przygotowanie projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

d1apbcz
d1apbcz

Podziel się opinią

Share
d1apbcz
d1apbcz
Więcej tematów