Trwa ładowanie...
d3u03p2

KRRiT o rządowym projekcie noweli ustawy o RTV

Dekoncentracja mediów, udzielanie licencji programowych mediom publicznym, ograniczenie kompetencji szefa KRRiT to kwestie, które członkowie KRRiT polecają wnikliwej analizie sejmowej komisji przy pracach nad rządową nowelą ustawy o RTV.

d3u03p2
d3u03p2

Członkowie Rady przyjęli we wtorek jednogłośnie, mimo dzielących ich wcześniej różnic, stanowisko w sprawie projektu. Stanowisko powstało w oparciu o porównanie pierwotnie opracowanej przez Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji noweli z wersją rządową. Stanowisko KRRiT ma trafić do Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, gdzie trwają obecnie prace nad nowelą.

Za celowe Rada uznała ponowne przeanalizowanie przepisów ograniczających koncentrację mediów - jak napisała w stanowisku - w związku z zaostrzeniem ich przez rząd oraz uwagami zgłaszanymi podczas dyskusji.

Rada liczy, że sejmowa komisja podda też szczegółowej analizie m.in. zmianę przez rząd zasad udzielania licencji programowych dla mediów publicznych. Określałyby one wymogi programowe wynikające z tego, że nadawcy ci otrzymują środki z abonamentu. (mag)

d3u03p2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u03p2
Więcej tematów