Trwa ładowanie...
krosno

Krosno. Radni posłuchali mieszkańców. Nie będzie kościoła

Działka znajduje się na terenie jednego z osiedli w Krośnie. W uchwalonym planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano tam kościół. Jednak decyzję zmieniono po sprzeciwie mieszkańców.

Share
Krosno. Radni posłuchali mieszkańców. Nie będzie kościoła
Źródło: WP.PL
d16119t

Podczas prac na planem Archidiecezja Przemyska zgłosiła swoje uwagi, aby na należącej do miasta działce mógł powstać kościół. O pomyśle zrobiło się głośno w kwietniu, kiedy rada miasta zajmowała się udzieleniu kurii 50-proc. zniżki na zakup gruntu. Jednak decyzji nie podjęto, bo radni stwierdzili, że trzeba jeszcze doszacować wartość działki.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", mieszkańcy Krosna krytykowali pomysł sprzedaży gruntu oraz wymieniali, że w mieście brakuje mieszkań dla młodych i komunalnych, na które jest lista oczekujących. Udało im się zebrać wymagane co najmniej 500 podpisów pod postulatem zmiany planu.

Radni inicjatywą mieszkańców zajęli się podczas wrześniowej sesji rady miasta i przychylili się do tego pomysłu. Przeciw głosowali radni PiS oraz związani z prezydentem miasta Piotrem Przytockim, który wcześniej zaproponował udzielenie kurii rabatu na zakup działki. Gazeta wylicza, że w 47-tys. Krośnie jest 9 kościołów, a na osiedlu kaplica.

Zobacz także: Eksperyment ministra Błaszczaka. Niedowidzący w Żandarmerii Wojskowej

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d16119t

Podziel się opinią

Share
d16119t
d16119t
Więcej tematów