Trwa ładowanie...
d2mc5aj

Króliki mają uratować Wenezuelę. To nie żart

W Wenezueli panuje bardzo zła sytuacja gospodarcza. Prezydent Nicolas Maduro widzi jednak zielone światełko w tunelu. Na ratunek przyjść mają króliki. Władze przedstawiły "plan królika" i chcą, by mieszkańcy przerzucili się na jedzenie mięsa z królików.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Króliki mają być ratunkiem dla głodujących mieszkańców Wenezueli
Króliki mają być ratunkiem dla głodujących mieszkańców Wenezueli (Pixabay.com)
d2mc5aj

Powód jest prozaiczny. Białe mięso królika jest bogate w wartościowe dla człowieka składniki, a ponadto króliki są łatwe w hodowli i szybko się rozmnażają. Problemem jest tylko wizerunek królika, jako sympatycznego zwierzątka, który powoduje, że trudno przekonać ludzi do jego zjedzenia.

- Od zawsze uczono nas, że króliki to słodkie zwierzątka. To nie zwierzątka. Królik to dwa i pół kilograma mięsa bez cholesterolu - uważa minister rolnictwa Wenezueli Freddy Bernal i przekonuje, że czas na zmiany.

"Plan królika" to tylko jedna z kilku rządowych propozycji mającej zapobiegać problemom z żywością. Rząd uczy swoich obywateli, jak uprawiać jadalne rośliny i warzywa na dachach oraz balkonach. Kryzys gospodarczy w tym kraju przekłada się bezpośrednio na problemy mieszkańców, którzy są głodni i sfrustrowani, dochodzi więc do licznych protestówi i zamieszek.

d2mc5aj

Zobacz też:

d2mc5aj

Podziel się opinią

Share
d2mc5aj
d2mc5aj
Więcej tematów